ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՊԵՏԱԿԱՆ ՁԵՌՆԱՐԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՍԵՓԱԿԱՆԱՇՆՈՐՀՄԱՆ ՄԱՍԻՆ
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը որոշում է.
1.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արմավիրի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արմավիրի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
1.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արմավիրի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
1.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արմավիրի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
1.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
1.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 342525 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 157560 հազ. դրամ:
1.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 15756 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ. անվանական արժեքով։
1.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 1722 հազ. դրամ։
1.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արմավիրի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
բ) Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով գրանցել ընկերության արժեթղթերի թողարկման ազդագիրը և այն հրապարակել մամուլում։
1.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արմավիրի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
1.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արմավիրի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
1.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արմավիրի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
2.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նուռնուսի պետական ձեռնարկությունը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նուռնուսի պետական ձեռնարկություն» բաց բաժնետիրական ընկերության։
2.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նուռնուսի պետական ձեռնարկությունը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
2.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նուռնուսի պետական ձեռնարկության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
2.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
2.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 212000 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 139920 հազ. դրամ։
2.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 13992 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
2.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 56321 հազ. դրամ։
2.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նուռնուսի պետական ձեռնարկություն» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
բ) Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգը գրանցել ընկերության արժեթղթերի թողարկման ազդագիրը և այն հրապարակել մամուլում։
2.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նուռնուսի պետական ձեռնարկություն» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն՝ սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
2.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նուռնուսի պետական ձեռնարկություն» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
2.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նուռնուսի պետական ձեռնարկություն» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
3.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Շահումյանի շրջանային միավորում» պետական ձեռնարկությունը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում » ԱՄ-ի Շահումյանի միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
3.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Շահումյանի շրջանային միավորում» պետական ձեռնարկությունը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր:
3.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Շահումյանի շրջանային միավորում» պետական ձեռնարկության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
3.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
3.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը 197270 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 130200 հազ. դրամ։
3.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 13020 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով:
3.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 59542 հազ. դրամ։
3.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Շահումյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
3.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Շահումյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազգագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
3.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Շահումյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
3.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Շահումյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
4.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
4.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կազմից առանձնացնել «Գանձակ» դուստր ձեռնարկությունը և այն սեփականաշնորհել Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով։
4.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
4.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս և տնօրինվում է Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության և պարենի նախարարության կողմից։
4.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 192810 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 88690 հազ. դրամ։
4.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 8869 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
4.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 48375 հազ. դրամ։
4.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել է «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
4.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
4.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
4.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
5.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորման «Գանձակ» դուստր ձեռնարկության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորման «Գանձակ» դուստր ձեռնարկություն» բաց բաժնետիրական ընկերության։
5.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորման «Գանձակ» դուստր ձեռնարկության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
5.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորման «Գանձակ» դուստր ձեռնարկության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
5.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 12930 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 10344 հազ. դրամ։
5.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 5172 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 2000 դրամ անվանական արժեքով։
5.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 597 հազ. դրամ։
5.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորման «Գանձակ» դուստր ձեռնարկություն» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով, գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
5.8. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորման «Գանձակ» դուստր ձեռնարկություն» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
5.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորման «Գանձակ» դուստր ձեռնարկություն» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
5.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կամոյի շրջանային միավորման «Գանձակ» դուստր ձեռնարկություն» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
6.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արագածի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արագածի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
6.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արագածի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
6.3. « Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արագածի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
6.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
6.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 110520 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 50840 հազ. դրամ։
6.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 5084 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
6.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 505 հազ. դրամ։
6.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արագածի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
բ) Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով գրանցել ընկերության արժեթղթերի թողարկման ազդագիրը և այն հրապարակել մամուլում.
6.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արագածի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
6.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արագածի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
6.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արագածի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
7.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վարդենիսի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վարդենիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
7.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վարդենիսի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
7.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վարդենիսի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
7.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
7.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 130268 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 59920 հազ. դրամ։
7.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 5992 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
7.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 3238 հազ. դրամ։
7.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վարդենիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
7. 9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վարդենիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
7.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վարդենիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
7.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վարդենիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
8.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի միջշրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի միջշրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
8.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի միջշրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է, որպես գույքային համալիր։
8.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի միջշրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
8.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
8.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 82980 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 54770 հազ. դրամ։
8.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 5477 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով:
8.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 21982 հազ. դրամ։
8.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի միջշրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
8.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի միջշրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
8.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի միջշրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
8.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի միջշրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
9.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թալինի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թալինի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
9.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թալինի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
9.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թալինի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
9.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս:
9.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 203150 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 93450 հազ. դրամ։
9.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 9345 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
9.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 394 հազ. դրամ։
9.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամ՛կետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թալինի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
9.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թալինի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
9.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թալինի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
9.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թալինի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
10.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Անիի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Անիի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության:
10.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Անիի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
10.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Անիի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
10.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
10.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 139000 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 63940 հազ. դրամ։
10.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 6394 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
10.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 1252 հազ. դրամ։
10.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Անիի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
10.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Անիի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
10.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Անիի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
11.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մասիսի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մասիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
11.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մասիսի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
11.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մասիսի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
11.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս:
11.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 77940 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 35850 հազ. դրամ:
11.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 3585 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
11.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 12653 հազ. դրամ։
11.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում'
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մասիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
11.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մասիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
11.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մասիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
11.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մասիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը,
12.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաուշի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաուշի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
12. 2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաուշի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կազմից առանձնացնել բնակելի շենքը (Տավուշի մարզ, քաղ. Բերդ) և այն երկամսյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով հանձնել Տավուշի մարզպետարանի տնօրինությանը։
12. 3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաուշի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
12.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
12.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 68530 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 31520 հազ. դրամ։
12.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 3152 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
12.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 2405 հազ. դրամ։
12.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաուշի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
12. 9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաուշի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
12.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաուշի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
12.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաուշի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
13.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մարտունու շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մարտունու շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
13.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մարտունու շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կազմից առանձնացնել նախկին գրասենյակի շենքը և երկամսյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով հանձնել Գեղարքունիքի մարզպետարանի տնօրինությանը։
(13.2-րդ կետը խմբ. 11.09.96 N 291)
13.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մարտունու շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
13.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
13.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 55352 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 25250 հազ. դրամ։
(13.5-րդ կետը փոփ. 11.09.96 N 291)
13.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 2525 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
(13.6-րդ կետը փոփ. 11.09.96 N 291)
13.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 4884 հազ. դրամ։
13.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մարտունու շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
13. 9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մարտունու շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
13. 10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մարտունու շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
13.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մարտունու շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
14.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաշիրի շրջանային միավորումն փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաշիրի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
14.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաշիրի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
14.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաշիրի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
14.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
14.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 66590 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 30630 հազ. դրամ։
14.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 3063 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
14.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 2171 հազ. դրամ։
14.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաշիրի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
14.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաշիրի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
14.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաշիրի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
14.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Տաշիրի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
15.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության:
15.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
15.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
15.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
15.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 58865 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 27080 հազ. դրամ։
15.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 2708 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
15.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 10288 հազ. դրամ:
15.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) Հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
15.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
15.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի Հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
15.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սևանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
16.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արթիկի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արթիկի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
16.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արթիկի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
16.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արթիկի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
16.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
16.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 69810 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 32110 հազ. դրամ։
16.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 3211 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
16.7 Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 14876 հազ. դրամ:
16.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) Հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արթիկի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
16.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արթիկի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
16.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արթիկի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերը թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
16.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արթիկի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
17.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ապարանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ապարանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
17.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ապարանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կազմից առանձնացնել բնակելի շենքը և այն երկամսյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով հանձնել պատգամավորների Ապարանի քաղխորհրդի գործկոմի տնօրինությանը։
17.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ապարանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
17.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
17.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 58870 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 27080 հազ. դրամ։
17.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 2708 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
17.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 2538 հազ. դրամ:
17.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ապարանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
17.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ապարանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
17.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ապարանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
17.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ապարանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
18.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կապանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կապանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
18.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կապանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կազմից առանձնացնել անավարտ շինարարության բնակելի շենքը և այն երկամսյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով հանձնել Սյունիքի մարզպետարանի տնօրինությանը։
18.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կապանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
18.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
18.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 55580 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 25570 հազ. դրամ։
18.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 2557 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
18.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 3287 հազ. դրամ։
18.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կապանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
18.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կապանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
18.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կապանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
18.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կապանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
19.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գորիսի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գորիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
19.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գորիսի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
19.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գորիսի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
19.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
19.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 45530 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 30050 հազ. դրամ։
19.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 3005 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
19.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 586 հազ. դրամ:
19.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գորիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
19.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գորիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
19.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գորիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
19.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գորիսի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
20.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գուգարքի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գուգարքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
20.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գուգարքի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես դրույքային համալիր։
20.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գուգարքի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
20.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
20.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 60970 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 28050 հազ. դրամ։
20.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 2805 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
20.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 8483 հազ. դրամ։
20.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գուգարքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
20. 9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գուգարքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
20.10.Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գուգարքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազգագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
20.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Գուգարքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
21.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արտաշատի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արտաշատի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության:
21. 2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արտաշատի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր:
21.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արտաշատի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
21.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
21.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 82800 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 38090 հազ. դրամ:
21.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 7618 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 5000 դրամ անվանական արժեքով։
21.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 593 հազ. դրամ։
21.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արտաշատի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
21.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արտաշատի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
21.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արտաշատի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
21.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արտաշատի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
22.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Եղեգնաձորի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Եղեգնաձորի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
22.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Եղեգնաձորի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կազմից առանձնացնել նորոգման արհեստանոցն ու նավթամթերքների բազան և դրանք Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով հանձնել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության տնօրինությանը։
22.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Եղեգնաձորի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
22.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
22.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 32572 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 14980 հազ. դրամ։
22.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 1498 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
22.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 3303 հազ. դրամ:
22.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Եղեգնաձորի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
22.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Եղեգնաձորի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
22.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Եղեգնաձորի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
22.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Եղեգնաձորի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
23.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշոցքի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշոցքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
23.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշոցքի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
23.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշոցքի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
23.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
23.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 46490 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 21390 հազ. գրամ։
23.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 2139 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
23.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 2419 հազ. դրամ։
23.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշոցքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
23.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշոցքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
23.10. Սահմանել որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշոցքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
23.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշոցքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
24.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշտարակի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշտարակի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
24.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշտարակի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
24.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշտարակի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
24.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
24.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 100700 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 46320 հազ. դրամ։
24.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 4632 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
24.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 2985 հազ. դրամ։
24.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշտարակի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
24.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշտարակի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում,
24.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշտարակի շրջանային միավորում, բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
24.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Աշտարակի շրջանային միավորում, բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
25.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նոյեմբերյանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի նոյեմբերյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
25.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի նոյեմբերյանի շրջանային միավորում, փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
25.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի նոյեմբերյանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
25.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
25.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 43630 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 20070 հազ. դրամ։
25.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 4014 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 5000 դրամ անվանական արժեքով։
25.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 1705 հազ. դրամ։
25.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նոյեմբերյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
25.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նոյեմբերյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
25.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նոյեմբերյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
25.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նոյեմբերյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
26.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Իջևանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Իջևանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
26.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Իջևանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
26.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Իջևանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
26.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
26.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 146044 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 67180 հազ. դրամ։
26.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 6718 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
26.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 8059 հազ դրամ։
26.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Իջևանի շրջանային» միավորում բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
բ) Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով գրանցել ընկերության արժեթղթերի թողարկման ազդագիրը այն հրապարակել մամուլում։
26.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Իջևանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
26.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Իջևանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շատ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
26.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Իջևանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
27.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նաիրիի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նաիրիի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
27.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նաիրիի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
27.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նաիրիի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
27.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս:
27.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 49250 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 22660 հազ. դրամ։
27.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 2266 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
27.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 9127 հազ. դրամ։
27.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նաիրիի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
27.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նաիրիի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
27.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նաիրիի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
27.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Նաիրիի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
28.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թումանյանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թումանյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
28.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թումանյանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
28.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թումանյանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
28.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
28.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 33920 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 15600 հազ. դրամ։
28.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 1560 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
28.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 1845 հազ. դրամ։
28.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թումանյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
28.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թումանյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
28.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թումանյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
28.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Թումանյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
29.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ախուրյանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ախուրյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
29.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ախուրյանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կազմից առանձնացնել անավարտ շինարարության բնակելի շենքը և այն երկամսյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով հանձնել Շիրակի մարզպետարանի տնօրինությանը։
29.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ախուրյանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
29.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
29.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 36253 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 16680 հազ. դրամ։
29.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 1668 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
29.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 2827,0 հազ. դրամ։
29.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ախուրյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
29.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ախուրյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
29.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ախուրյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
29.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ախուրյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
30.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արարատի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արարատի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
30.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արարատի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
30.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արարատի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
30.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
30.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 53400 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 24560 հազ. դրամ։
30.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 2456 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
30.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 3287 հազ. դրամ։
30.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արարատի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
30.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արարատի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
30.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արարատի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
30.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Արարատի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
31.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սիսիանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սիսիանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
31.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սիսիանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
31.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սիսիանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
31.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս:
31.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 33510 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 15420 հազ. դրամ։
31.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 1542 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
31.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 9094 հազ. դրամ։
31.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սիսիանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
31.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սիսիանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
31.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սիսիանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
31.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սիսիանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
32.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սպիտակի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սպիտակի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
32.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սպիտակի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կազմից առանձնացնել անավարտ շինարարության օբյեկտը (անգար) և Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով սեփականաշնորհել աճուրդով։
32.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սպիտակի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
32.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
32.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 18965 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 8720 հազ. դրամ։
32.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 872 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
32.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 17839 հազ. դրամ։
32.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սպիտակի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
32.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սպիտակի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
32.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սպիտակի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
32.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Սպիտակի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
33.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Բաղրամյանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Բաղրամյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
33.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Բաղրամյանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
33.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Բաղրամյանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
33.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
33.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 32900 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 15135 հազ. դրամ։
33.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 3027 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 5000 դրամ անվանական արժեքով։
33.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 986 հազ. դրամ։
33.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Բաղրամյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
33.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Բաղրամյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
33.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Բաղրամյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
33.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Բաղրամյանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
34.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ստեփանավանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ստեփանավանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
34.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ստեփանավանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
34.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ստեփանավանի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
34.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
34.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 21616 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 9940 հազ. դրամ։
34.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 994 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
34.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 9258 հազ. դրամ։
34.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ստեփանավանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
34.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ստեփանավանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
34.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ստեփանավանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում։
34.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ստեփանավանի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
35.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մեղրու շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մեղրու շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
35.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մեղրու շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
35.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մեղրու շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
35.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
35.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 16310 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 7500 հազ. դրամ։
35.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 750 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
35.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 2740 հազ. դրամ։
35.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մեղրու շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
35.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մեղրու շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
35.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մեղրու շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
35.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մեղրու շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
36.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վայքի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը՝ բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վայքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության:
36.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վայքի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
36.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վայքի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
36.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
36.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 22184 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 10210 հազ. դրամ։
36.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 1021 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով։
36.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 8929 հազ. դրամ։
36.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վայքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
36.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վայքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում,
36.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վայքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
36.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Վայքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը։
37.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ամասիայի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով՝ այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ամասիայի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության։
37.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ամասիայի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
37.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ամասիայի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց՝ հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև։
37.4. Սահմանել, որ ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական բաժնեմաս։
37.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը՝ 34290 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը՝ 15774 հազ. դրամ։
37.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 15774 բաժնետոմսի՝ յուրաքանչյուրը՝ 1000 դրամ անվանական արժեքով։
37.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 1144 հազ. դրամ։
37.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ մեկամսյա ժամկետում՝
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ամասիայի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
37.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ամասիայի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում։
37.10. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ամասիայի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
37.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը՝ սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Ամասիայի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
38.1. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի շրջանային միավորումների և ձեռնարկությունների սեփականաշնորհման արդյունքում ձևավորված կանոնադրական հիմնադրամների պետական բաժնեմասը Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով սեփականաշնորհել բաժնետոմսերի բաց բաժանորդագրության միջոցով՝ ստեղծելով հատուկ ձեռնարկություն (հոլդինգ)։
38.2. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին՝ բաց բաժանորդագրության արդյունքներն ամփոփելուց հետո 5-օրյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության կառավարություն ներկայացնել համապատասխան որոշման նախագիծ։
39. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում 1996 թվականի օգոստոսի 22-ից: