2. Որոշմամբ սահմանված «Տեղեկությունների (հաշվետվությունների) տրամադրման» ձևում (այսուհետ՝ Ձև) կատարել հետևյալ լրացումները և փոփոխությունները.
1) 1-ին կետի «Անվանում» սյունակում «տեսակը» բառը փոխարինել «առարկան» բառով․
2) 1-ին կետի «Լրացման կարգ» սյունակի առաջին նախադասությունը շարադրել հետևյալ խմբագրությամբ․
«Ընտրվում է բանկային հաշվի, պահատուփի, փակված հաշվի կամ օգտագործումը դադարեցված պահատուփի վերաբերյալ հաշվետվության ձևը:»․
3) 13-րդ, 14-րդ, 20-րդ կետերի «Անվանում» և «Լրացման կարգ» սյունակում, ինչպես նաև 17-րդ կետի «Լրացման կարգ» սյունակում «գործարք» բառը և դրա բոլոր հոլովաձևերը փոխարինել «հաշվետվություն» բառով և համապատասխան հոլովաձևերով․
4) 14-րդ կետը «Լրացման կարգ» սյունակում «30-32 դաշտերը» բառերից հետո լրացնել «, իսկ համատեղ հաշիվների դեպքում «Հաճախորդի» վերաբերյալ դաշտերը լրացման են ենթակա մեկ ֆիզիկական անձի մասով» բառերով.
5) 18-րդ և 19-րդ կետերի «Լրացման կարգ» սյունակից հանել «ՀՀ» հապավումը․
6) 21-րդ կետի «Անվանում», 22-րդ, 23-րդ կետերի «Անվանում» և «Լրացման կարգ» սյունակներում, ինչպես նաև 28-րդ և 30-35-րդ կետերի «Լրացման կարգ» սյունակներում «գործարքի կողմ» բառերը և դրա բոլոր հոլովաձևերը փոխարինել «հաշվի տեր կամ պահատու» բառերով և համապատասխան հոլովաձևերով․
7) 21-րդ կետի «Լրացման կարգ» սյունակի ««Հաճախորդ» գործարքի կողմը» բառերը փոխարինել ««Հաճախորդ»-ի վերաբերյալ տեղեկություն», իսկ ««Լիազորված անձ» գործարքի կողմ» բառերը ««Լիազորված անձ»-ի վերաբերյալ տեղեկություն» բառերով․
8) 23-րդ կետը «Լրացման կարգ» սյունակում լրացնել հետևյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությամբ.
«Նոտար հանդիսացող հաճախորդների հաշիվների կամ պահատուփերի վերաբերյալ հաշվետվություն ներկայացնելիս սույն հավելվածի Աղյուսակ 8 ցանկից անհրաժեշտ է ընտրել «Անհատ ձեռնարկատեր» տարբերակը:».
9) 28-րդ, 32-35-րդ կետերի «Լրացման կարգ» սյունակից հանել «միայն» բառը.
10) 29-րդ կետը «Լրացման կարգ» սյունակում «քաղաքացիությունը» բառից հետո լրացնել «կամ քաղաքացիություն չունենալու հանգամանքը» բառերով.
11) 30-րդ կետը «Լրացման կարգ» սյունակում «քաղաքացի է» բառերից հետո լրացնել «,բացառությամբ մինչև 2013 թվականի օգոստոսի 3-ը Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների համար բացված հաշիվների: Եթե մինչև 2013 թվականի օգոստոսի 3-ը Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների համար բացված հաշիվների դեպքում հասանելի չէ հանրային ծառայության համարանիշը կամ, անկախ հաշվի բացման ամսաթվից, առկա է միայն հանրային ծառայության համարանիշ չունենալու մասին տեղեկանքի համարը, պարտադիր լրացման են ենթակա 25-26-րդ, 28-րդ, 31-35-րդ կետերը, անհատ ձեռնարկատիրոջ դեպքում՝ նաև 38-39-րդ կետերը: 31-րդ կետում «Զինվորական գրքույկ» անձը հաստատող փաստաթուղթը ընտրելու դեպքում լրացվում է նաև 27-րդ կետը:» բառերով.
12) 31-րդ կետի «Լրացման կարգ» սյունակը շարադրել հետևյալ խմբագրությամբ.
«Լրացվում է ֆիզիկական անձի կամ անհատ ձեռնարկատիրոջ անձը (ինքնությունը) հաստատող փաստաթուղթը՝ ընտրելով սույն հավելվածի Աղյուսակ 5 ցանկից: Ենթակա է պարտադիր լրացման այն դեպքում, եթե հաշվի տերը կամ պահատուն օտարերկրյա քաղաքացի է:».
13) 34-րդ և 35-րդ կետերի «Լրացման կարգ» սյունակից հանել «պարտադիր» բառը.
14) 38-րդ կետը «Լրացման կարգ» սյունակում լրացնել հետևյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությամբ.
«Նոտար հանդիսացող հաճախորդների հաշիվների կամ պահատուփերի վերաբերյալ հաշվետվություն ներկայացնելիս անհրաժեշտ է լրացնել «ՏՎՅԱԼ ՉԿԱ:».
15) 39-րդ կետի «Կետ» սյունակից հանել «*» նշանը․
16) 39-րդ կետը «Լրացման կարգ» սյունակում լրացնել հետևյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությամբ.
«Ենթակա է պարտադիր լրացման Հայաստանի Հանրապետությունում գրանցված անհատ ձեռնարկատիրոջ և իրավաբանական անձի դեպքում։».
17) լրացնել հետևյալ բովանդակությամբ 41-րդ կետով.