15 հունիսի 2007 թվականի N 1034-Ա
«Մեծամորի հիվանդանոց» ՊՓԲԸ-ի եվ «Մեծամորի պոլիկլինիկա» ՊՓԲԸ-ի լիցենզիաները դադարեցնելու եվ «Մեծամորի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ին լիցենզիայի նոր ձեվաթուղթ տրամադրելու վերաբերյալ
Հիմք ընդունելով «Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքի 32-րդ հոդվածի 1-ին մասը, ՀՀ կառավարության 02.11.2006 թ. N 1911-Ն որոշումը, ՀՀ Արմավիրի մարզպետի 14.04.2007 թ. N 65 և 30.05.2007 թ. N 145 որոշումները և «Մեծամորի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ի 11.06.2007 թ. N 5528 դիմումը.
1. Դադարեցնել «Մեծամորի հիվանդանոց» պետական փակ բաժնետիրական ընկերության N Կ-XX- 000471 և «Մեծամորի պոլիկլինիկա» պետական փակ բաժնետիրական ընկերության N Կ-XX-000221 լիցենզիաները:
2. «Մեծամորի բժշկական կենտրոն» փակ բաժնետիրական ընկերությանը տրամադրել բժշկական օգնության և սպասարկման լիցենզիայի նոր ձևաթուղթ, վերջինիս մեջ ներառելով «Մեծամորի պոլիկլինիկա» պետական փակ բաժնետիրական ընկերության և «Մեծամորի հիվանդանոց» պետական փակ բաժնետիրական ընկերության N Կ-XX-000221, N Կ-XX-000471 լիցենզիաների մեջ ներառված բժշկական օգնության և սպասարկման տեսակները և ձևերը:
3. ՀՀ ԱՆ աշխատակազմի լիցենզավորման բաժնի պետ Մ. Ղազարյանին՝
3.1. ապահովել լիցենզիաների դադարեցման և լիցենզիայի նոր ձևաթղթի տրամադրման վերաբերյալ տեղեկությունների ներառումը համապատասխան գրանցամատյաններում.
3.2. եռօրյա ժամկետում ապահովել սույն հրամանի առաքումը դիմողին, գերատեսչական նորմատիվ հրապարակող մարմին և ՀՀ կառավարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայություն:
4. Սույն հրամանի կատարման հսկողությունը հանձնարարել ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Ա. Ղուկասյանին: