«ԷՍ-ՋԻ ՖԱՐՄ» ՍԱՀՄԱՆԱՓԱԿ ՊԱՏԱՍԽԱՆԱՏՎՈՒԹՅԱՄԲ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆԸ 2020 ԹՎԱԿԱՆԻ ՕԳՈՍՏՈՍԻ 28-ԻՆ ՏՐՎԱԾ ԹԻՎ Կ-ԴՄԻ-000065 ԴԵՂԵՐԻ ՄԵԾԱԾԱԽ ԻՐԱՑՄԱՆ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱԿԱՆԱՑՄԱՆ ԼԻՑԵՆԶԻԱՆ ՎԵՐԱՁԵՎԱԿԵՐՊԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ԵՎ 2020 ԹՎԱԿԱՆԻ ՕԳՈՍՏՈՍԻ 28-ԻՆ ՏՐՎԱԾ ԴԵՂԵՐԻ ՄԵԾԱԾԱԽ ԻՐԱՑՄԱՆ ԼԻՑԵՆԶԻԱՅԻ ՆՈՐ ՆԵՐԴԻՐ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հիմք ընդունելով «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 22-րդ հոդվածի 4-րդ մասը, 23.1-ին հոդվածի 1-ին և 4-րդ մասերը, 32-րդ հոդվածի 1-ին և 5-րդ մասերը, «Սմարթ Լաբ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության լիազորված անձի կողմից 2021 թվականի դեկտեմբերի 27-ին ներկայացված հայտը`
1. «Էս-Ջի Ֆարմ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը 2020 թվականի օգոստոսի 28-ին տրված դեղերի մեծածախ իրացման գործունեության իրականացման N Կ-ԴՄԻ-000065 լիցենզիան վերաձևակերպել «Սմարթ Լաբ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության անվամբ և իրավաբանական անձի գտնվելու վայրը սահմանել Հայաստան, Երևան, Կենտրոն Թումանյան Փ./ Շ/ 10/24 տարածք հասցե:
2. Տրամադրել «Սմարթ Լաբ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2020 թվականի օգոստոսի 28-ին տրված դեղերի մեծածախ իրացման լիցենզիայի նոր ներդիր:
3. Առողջապահության նախարարության լիցենզավորման գործակալության պետ Վահե Ալեքսանյանին`
1) ապահովել լիցենզիաների վերաձևակերպման մասին տեղեկության գրանցումը գրանցամատյանում.
4. Առողջապահության նախարարության քարտուղարության պետ Զարուհի Դարբինյանին`
5. Սույն հրամանն ուժի մեջ է մտնում «Սմարթ Լաբ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանն իրազեկելուն հաջորդող օրվանից:
6. Սույն հրամանը կարող է բողոքարկվել «Վարչարարության հիմունքների և վարչական վարույթի մասին» ՀՀ օրենքի 70-րդ և 71-րդ հոդվածներով սահմանված կարգով` Առողջապահության նախարարություն կամ ՀՀ վարչական դատարան` վարչական ակտն ուժի մեջ մտնելու օրվանից 2 ամսվա ընթացքում: