Исходный акт (29.12.1999-по сей день)
ՀՀՊՏ 1999.12.31/32(98)
29.12.1999
«ՎԱՎԵՐԱՑՆՈՒՄ ԵՄ»
ՆԱԽԱԳԱՀ Ռ. ՔՈՉԱՐՅԱՆ
29 դեկտեմբերի 1999 թ.
29 դեկտեմբերի 1999 թվականի N 788
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ 1999 ԹՎԱԿԱՆԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ԲՅՈՒՋԵՈՎ ՆԱԽԱՏԵՍՎԱԾ ՀԱՏԿԱՑՈՒՄՆԵՐԻ ՎԵՐԱԲԱՇԽՈՒՄ ԵՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ 1999 ԹՎԱԿԱՆԻ ԱՊՐԻԼԻ 3-Ի N 199 ՈՐՈՇՄԱՆ ՄԵՋ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Հայաստանի Հանրապետության 1999 թվականի պետական բյուջեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 14 հոդվածի «ա» ենթակետին և «Հայաստանի Հանրապետության 1999 թվականի պետական բյուջեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքին համապատասխան` Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը որոշում է.
1. «Հայաստանի Հանրապետության 1999 թվականի պետական բյուջեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի N 1 հավելվածի 05 խմբի («Առողջապահություն»)`
02 ենթախմբի («Հիվանդանոցներ») «01. Տուբերկուլյոզի բուժում» և «02. Ինֆեկցիոն հիվանդությունների բուժում» տողերով նախատեսված ծախսերի գումարները համապատասխանաբար պակասեցնել 100000,0 հազ. դրամով և 110000,0 հազ. դրամով ընդամենը 210000,0 հազ. դրամ` ավելացնելով 02 ենթախմբի «08. Անհետաձգելի բուժօգնություն» տողով նախատեսված ծախսերի գումարը.
03 ենթախմբի («Պոլիկլինիկաներ և ամբուլատորիաներ») «03. Մանկաբարձագինեկոլոգիական օգնություն» տողով նախատեսված ծախսերի գումարը պակասեցնել 270000,0 հազ. դրամով` նշված գումարից ավելացնելով 02 ենթախմբի «09. Զորակոչային տարիքի անձանց բժշկական փորձաքննություն և բուժում» տողով նախատեսված ծախսերի գումարը` 50000,0 հազ. դրամով, «10. Բժշկական օգնություն բնակչության սոցիալապես անապահով խմբերին»` 170000,0 հազ. դրամով, «12. Անհետաձգելի բուժօգնություն 7-15 տարեկան երեխաներին»` 15000,0 հազ. դրամով և 04 ենթախմբի «02. Շտապ բժշկական օգնություն» 35000,0 հազ. դրամով.
03 ենթախմբի («Պոլիկլինիկաներ և ամբուլատորիաներ») «07. Բուժօգնություն վնասվածքաբանական կետերում» տողով նախատեսված ծախսերի գումարը պակասեցնել 60000,0 հազ. դրամով` նույն չափով ավելացնելով 02 ենթախմբի «11. Բուժօգնություն 0-7 տարեկան երեխաներին» տողով նախատեսված ծախսերի գումարը.
07 ենթախմբի («Այլ ծրագրեր») «01. Առողջապահական հիմնարկների և կազմակերպությունների սարքավորումների և շտապօգնության ծառայության ավտոպարկի նորացում» տողով նախատեսված ծախսերի գումարը պակասեցնել 180000,0 հազ. դրամով` նշված գումարից ավելացնելով 02 ենթախմբի «04. Մանկաբարձագինեկոլոգիական օգնություն» տողով նախատեսված ծախսերի գումարը` 90000,0 հազ. դրամով, «08. Անհետաձգելի բուժօգնություն»` 50000,0 հազ. դրամով, «11. Բուժօգնություն 0-7 տարեկան երեխաներին»` 40000,0 հազ. դրամով:
2. Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 1999 թվականի ապրիլի 3-ի «1999 թվականին պետության կողմից երաշխավորված անվճար բժշկական օգնության և ծառայությունների մասին» N 199 որոշման մեջ (Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 1999 թվականի հունիսի 4-ի N 381 որոշման խմբագրությամբ) կատարել հետևյալ փոփոխությունը` որոշման N 1 հավելվածը շարադրել հետևյալ խմբագրությամբ (կցվում է):
3. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում 1999 թվականի դեկտեմբերի 29-ից: