«14» օգոստոսի 1996 թ.
14 օգոստոսի 1996 թ. N 249
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՊԵՏԱԿԱՆ ՁԵՌՆԱՐԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՍԵՓԱԿԱՆԱՇՆՈՐՀՄԱՆ, ՎԱՐՁԱԿԱԼԱԾ ԳՈՒՅՔԻ ԳՆՄԱՆ ԹՈՒՅԼՏՎՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
1.1. Սեփականաշնորհել «Երևանի գեղարվեստական ժամացույցների գործարան» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Երևանի գեղարվեստական ժամացույցների գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության:
1.2. «Երևանի գեղարվեստական ժամացույցների գործարան» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր:
1.3. «Երևանի գեղարվեստական ժամացույցների գործարան» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
1.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 1199110 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 959290 հազ. դրամ:
1.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 95929 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով:
1.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 28568 հազ. դրամ:
1.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Երևանի գեղարվեստական ժամացույցների գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
բ) Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով գրանցել ընկերության արժեթղթերի թողարկման ազդագիրը և այն հրապարակել մամուլում:
1.8. Սահմանել, որ «Երևանի գեղարվեստական ժամացույցների գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
1.9. Սահմանել, որ «Երևանի գեղարվեստական ժամացույցների գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
1.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոկոմպլեկտ» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
1.11. Գաղտնի:
2.1. Սեփականաշնորհել «Արևշատի գինու գործարան» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Արևշատի գինու գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության:
2.2. «Արևշատի գինու գործարան» փակ բաժնետիրական ընկերության կազմից առանձնացնել բնակելի շենքը (Արարատի մարզ, քաղ. Արտաշատ) և այն երկամսյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով հանձնել պատգամավորների Վերին Արտաշատի գյուղխորհրդի գործկոմի տնօրինությանը:
2.3. «Արևշատի գինու գործարան» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
2.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 389520 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 311620 հազ. դրամ:
2.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 31162 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով:
2.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 455596 հազ. դրամ:
2.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Արևշատի գինու գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
2.8. Սահմանել, որ «Արևշատի գինու գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
2.9. Սահմանել, որ «Արևշատի գինու գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
2.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Արևշատի գինու գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
3.1. Սեփականաշնորհել «Հայգյուղտեխնիկա» («Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Մասիսի միջշրջանային բազա) պետական ձեռնարկությունը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Հայգյուղտեխնիկա» բաց բաժնետիրական ընկերության:
3.2. «Հայգյուղտեխնիկա» պետական ձեռնարկությունը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
3.3. «Հայգյուղտեխնիկա» պետական ձեռնարկության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
3.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 387760 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 387760 հազ. դրամ:
3.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 38776 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով:
3.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 15660 հազ. դրամ:
3.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Հայգյուղտեխնիկա» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
3.8. Սահմանել, որ «Հայգյուղտեխնիկա» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
3.9. Սահմանել, որ «Հայգյուղտեխնիկա» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
3.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Հայգյուղտեխնիկա» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
4.1. Սեփականաշնորհել «Հայտրանսմատ» արտադրական կոմերցիոն պետական ձեռնարկությունը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Հայտրանսմատ» բաց բաժնետիրական ընկերության:
4.2. «Հայտրանսմատ» արտադրական կոմերցիոն պետական ձեռնարկությունը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
4.3. «Հայտրանսմատ» արտադրական կոմերցիոն պետական ձեռնարկության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
4.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 96980 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 96980 հազ. դրամ:
4.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 9698 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով:
4.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 7203 հազ. դրամ:
4.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Հայտրանսմատ» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
4.8. Սահմանել, որ «Հայտրանսմատ» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
4.9. Սահմանել, որ «Հայտրանսմատ» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
4.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Հայտրանսմատ» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
5.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կոտայքի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կոտայքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության:
5.2. «Հայտրանսմատ» արտադրական կոմերցիոն պետական ձեռնարկությունը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
5.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կոտայքի շրջանային միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
5.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 88670 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 70940 հազ. դրամ:
5.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 7094 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով:
5.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 132709 հազ. դրամ:
5.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կոտայքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
5.8. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կոտայքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
5.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կոտայքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
5.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Կոտայքի շրջանային միավորում» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
6.1. Սեփականաշնորհել «Գարուն» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Գարուն» բաց բաժնետիրական ընկերության:
6.2. «Գարուն» փակ բաժնետիրական ընկերության կազմից առանձնացնել ֆիրմային խանութը (քաղ. Երևան, Մեսրոպ Մաշտոցի 42) և այն սեփականաշնորհել նրա աշխատավորական կոլեկտիվին` «փոքր» օբյեկտների համար սահմանված կարգով:
6.3. «Գարուն» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
6.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 86910 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 69530 հազ. դրամ:
6.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 6953 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով, որից 1391 բաժնետոմսը աշխատավորական կոլեկտիվին վերապահվող մասն է, որ բաշխումն իրականացվում է կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ:
6.6. Մնացած 5562-ի 1391-ի բաժանորդագրությունն իրականացվում է բաժնետոմսերի փակ տեղաբաշխմամբ, իսկ մնացածը` ազատ բաժանորդագրությամբ:
6.7. Բաժնետոմսերի փակ տեղաբաշխմանը մասնակցելու իրավունք են ստանում կոլեկտիվի անդամները, ինչպես նաև ամերիկյան «Սիլվա Կոստյումս ԻՆԿ» (քաղ. Լոս Անջելես), «Ամերեքս օֆ Կալիֆոռնիա կորպ.» (քաղ. Նյու Յորք) ֆիրմաները և հոլանդական «Էրմանի» (քաղ. Ալմելո) ֆիրման:
6.8. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 17859 հազ. դրամ:
6.9. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Գարուն» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
6.10. Սահմանել, որ «Գարուն» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
6.11. Սահմանել, որ «Գարուն» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
6.12. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Գարուն» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
7.1. Սեփականաշնորհել «Օմեգա» գործարան» պետական ձեռնարկությունը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Օմեգա» բաց բաժնետիրական ընկերության:
7.2. «Օմեգա» գործարան» պետական ձեռնարկությունը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
7.3. «Օմեգա» գործարան» պետական ձեռնարկության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
7.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 71275 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 71275 հազ. դրամ:
7.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 14255 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 5000 դրամ անվանական արժեքով:
7.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 3230 հազ. դրամ:
7.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Օմեգա» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
7.8. Սահմանել, որ «Օմեգա» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
7.9. Սահմանել, որ «Օմեգա» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
7.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Օմեգա» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
7.11. Գաղտնի:
8.1. Սեփականաշնորհել «Արամայիս-Նատալյա» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Արամայիս-Նատալյա» բաց բաժնետիրական ընկերության:
8.2. «Արամայիս-Նատալյա» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
8.3. «Արամայիս-Նատալյա» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
8.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 66380 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 53100 հազ. դրամ:
8.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 5310 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով:
8.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 10281 հազ. դրամ:
8.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Արամայիս-Նատալյա» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
8.8. Սահմանել, որ «Արամայիս-Նատալյա» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
8.9. Սահմանել, որ «Արամայիս-Նատալյա» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
8.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Արամայիս-Նատալյա» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
9.1. Սեփականաշնորհել «Հայռեկլամ» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Հայռեկլամ» բաց բաժնետիրական ընկերության:
9.2. «Հայռեկլամ» փակ բաժնետիրական ընկերության կազմից առանձնացնել «Գովազդ» տնտհաշվարկային դուստր ձեռնարկությունը (Սևանի հանգստյան գոտի) և այն սեփականաշնորհել Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով:
9.3. «Հայռեկլամ» փակ բաժնետիրական ընկերության կազմից առանձնացնել «Կակտուս» ՍՊԸ-ի կողմից վարձակալված գույքը և այն սեփականաշնորհել Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով:
9.4. «Հայռեկլամ» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
9.5. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 48220 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 38580 հազ. դրամ:
9.6. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 3858 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով:
9.7. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 6003 հազ. դրամ:
9.8. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Հայռեկլամ» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
9.9. Սահմանել, որ «Հայռեկլամ» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
9.10. Սահմանել, որ «Հայռեկլամ» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
9.11. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Հայռեկլամ» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
10.1. Սեփականաշնորհել «Հայռեկլամ» ՓԲԸ-ի «Գովազդ» տնտհաշվարկային դուստր ձեռնարկությունը Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով աշխատավորական կոլեկտիվի հիման վրա ստեղծված փակ բաժնետիրական ընկերությանը:
10.2. «Գովազդ» տնտհաշվարկային դուստր ձեռնարկության գույքի գնահատումն ու վաճառքն իրականացնել «փոքր» օբյեկտների համար Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով:
11.1. Սեփականաշնորհել «Արմավիրշին» փակ բաժնետիրական ընկերության կազմից առանձնացված «Մեծամոր» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` աշխատավորական կոլեկտիվի հիման վրա «Մեծամոր» փակ բաժնետիրական ընկերություն ստեղծելու միջոցով:
11.2. «Արմավիրշին» փակ բաժնետիրական ընկերության «Մեծամոր» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
11.3. «Մեծամոր» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
11.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 47460 հազ. դրամ, որից վաճառքի ենթակա մասը` 37970 հազ. դրամ:
11.5. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 11861 հազ. դրամ:
11.6. Գույքի գնումն իրականացնել երկու ամսվա ընթացքում` Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով:
12.1. Սեփականաշնորհել Գյումրիի «Կահույք» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Կահույք» բաց բաժնետիրական ընկերության:
12.2. Գյումրիի «Կահույք» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
12.3. Գյումրիի «Կահույք» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
12.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 36360 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 29090 հազ. դրամ:
12.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 2909 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով:
12.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 7553 հազ. դրամ:
12.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Կահույք» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
12.8. Սահմանել, որ «Կահույք» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
12.9. Սահմանել, որ «Կահույք» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
12.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Կահույք» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
13.1. «Լիճքի ձկնաբուծական տնտեսություն» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով սեփականաշնորհել նրա աշխատավորական կոլեկտիվին` «Լիճքի ձկնաբուծական տնտեսություն» փակ բաժնետիրական ընկերություն ստեղծելու միջոցով:
13.2. «Լիճքի ձկնաբուծական տնտեսություն» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
13.3. «Լիճքի ձկնաբուծական տնտեսություն» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
13.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 31780 հազ. դրամ, որից վաճառքի ենթակա մասը` 14620 հազ. դրամ:
13.5. Սահմանել, որ ընկերության կանոնադրական հիմնադրամի 34 տոկոսը մնում է որպես պետական սեփականություն և տնօրինվում է Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության և պարենի նախարարության կողմից:
13.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 2295 հազ. դրամ:
13.7. Գույքի գնումն իրականացնել երկու ամսվա ընթացքում ` Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով:
14.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Երևանի նորոգման մեխանիկական գործարան» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Երևանի նորոգման մեխանիկական գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության:
14.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Երևանի նորոգման մեխանիկական գործարան» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
14.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Երևանի նորոգման մեխանիկական գործարան» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
14.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 24770 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 19820 հազ. դրամ:
14.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 3964 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը` 5000 դրամ անվանական արժեքով:
(14.5-րդ կետը փոփ. 11.09.96 N 291)
14.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 3744 հազ. դրամ:
14.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Երևանի նորոգման մեխանիկական գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
14.8. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Երևանի նորոգման մեխանիկական գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
14.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Երևանի նորոգման մեխանիկական գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
14.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Երևանի նորոգման մեխանիկական գործարան» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
15.1. Սեփականաշնորհել «Գյուղտնտշինմոնտաժ» ՇՄ ձեռնարկություն» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Գյուղտնտշինմոնտաժ» բաց բաժնետիրական ընկերության:
15.2. «Գյուղտնտշինմոնտաժ» ՇՄ ձեռնարկություն» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
15.3. «Գյուղտնտշինմոնտաժ» ՇՄ ձեռնարկություն» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
15.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 220544 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 185870 հազ. դրամ:
15.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 37174 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը` 5000 դրամ անվանական արժեքով:
15.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 61170 հազ. դրամ:
15.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Գյուղտնտշինմոնտաժ» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
15.8. Սահմանել, որ «Գյուղտնտշինմոնտաժ» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
15.9. Սահմանել, որ «Գյուղտնտշինմոնտաժ» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
15.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Գյուղտնտշինմոնտաժ» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
16.1. Սեփականաշնորհել «Պոլիմերսոսինձ» ԳՀԻ» պետական ձեռնարկությունը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Պոլիմերսոսինձ» փակ բաժնետիրական ընկերության:
16.2. «Պոլիմերսոսինձ» ԳՀԻ» պետական ձեռնարկության կազմից առանձնացնել բնակելի տնակները (45 հատ) և դրանք երկամսյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով հանձնել պատգամավորների Վանաձորի քաղխորհրդի գործկոմի տնօրինությանը:
16.3. «Պոլիմերսոսինձ» ԳՀԻ» պետական ձեռնարկության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
16.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 11314 հազ. դրամ, որից վաճառքի ենթակա մասը` 11314 հազ. դրամ:
16.5. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 13771 հազ. դրամ:
16.6. Գույքի գնումն իրականացնել երկու ամսվա ընթացքում` Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով:
16.7. Հայաստանի Հանրապետության արդյունաբերության նախարարությանը և պատգամավորների Վանաձորի քաղխորհրդի գործկոմին` երկամսյա ժամկետում ճշտել «Պոլիմերսոսինձ» բաց բաժնետիրական ընկերության և «Պոլիմերսոսինձ» ԳՀԻ»-ի հողահատկացման հատակագծերը:
17.1. Սեփականաշնորհել «Նաիրի» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Նաիրի» բաց բաժնետիրական ընկերության:
17.2. «Նաիրի» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
17.3. «Նաիրի» փակ բաժնետիրական ընկերության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
17.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 10190 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 8155 հազ. դրամ:
17.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 1631 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը` 5000 դրամ անվանական արժեքով:
17.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 1672 հազ. դրամ:
17.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Նաիրի» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
17.8. Սահմանել, որ «Նաիրի» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
17.9. Սահմանել, որ «Նաիրի» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
17.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Նաիրի» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
18.1. Սեփականաշնորհել «Արիմէքս» ֆիրմա» պետական ձեռնարկությունը (առանց տարածքի)` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Արիմէքս» ֆիրմա» բաց բաժնետիրական ընկերության:
18.2. «Արիմէքս» ֆիրմա» պետական ձեռնարկության կազմից առանձնացնել «Արաքս» դուստր ձեռնարկությունը (Սյունիքի մարզ, քաղ. Ագարակ) և այն երկամսյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով հանձնել Հայաստանի Հանրապետության առևտրի, սպասարկումների և զբոսաշրջիկության նախարարության ենթակայությանը:
18.3. «Արիմէքս» ֆիրմա» պետական ձեռնարկության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
18.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 9390 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 9390 հազ. դրամ:
18.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 939 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը 10000 դրամ անվանական արժեքով:
18.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 3156 հազ. դրամ:
18.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Արիմէքս» ֆիրմա» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
18.8. Սահմանել, որ «Արիմէքս» ֆիրմա» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
18.9. Սահմանել, որ «Արիմէքս» ֆիրմա» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
18.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Արիմէքս» ֆիրմա» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
19.1. «Աշտարակի կարի ֆաբրիկա» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհել մրցույթով` մեկնարկային գինը սահմանելով 5760 հազ. դրամ:
19.2. «Աշտարակի կարի ֆաբրիկա» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
19.3. «Աշտարակի կարի ֆաբրիկա» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասը մրցույթով սեփականաշնորհելու նպատակով ստեղծել մրցութային հանձնաժողով (կազմը կցվում է):
19.4. Մրցութային հանձնաժողովին`
ա) երկշաբաթյա ժամկետում մամուլում և զանգվածային լրատվության մյուս միջոցներով սահմանված կարգով հրապարակել մրցույթի և դրա լրացուցիչ պայմանների մասին տեղեկատվություն.
բ) մրցույթի պայմաններում նշել, որ մրցույթին մասնակցելու պարտադիր պայման է չինական վարկի գծով ձեռնարկության պարտքի չափով կանխավճարի մուծումը պետական բյուջե:
19.5. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Աշտարակի կարի ֆաբրիկա» փակ բաժնետիրական ընկերության պետական բաժնեմասի մրցույթով սեփականաշնորհման ժամանակավոր հաշիվը և մրցութային հանձնաժողովի կողմից մրցույթի հաղթող ճանաչելու արձանագրությունն ուղարկելու օրվանից մեկ ամսվա ընթացքում կնքել սեփականաշնորհման պայմանագիրը:
20.1. «Արտաշատի քաղխորհրդի շինվերանորոգման վարչություն» պետական ձեռնարկությունը Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով սեփականաշնորհել նրա աշխատավորական կոլեկտիվին` փակ բաժնետիրական ընկերություն ստեղծելու միջոցով:
20.2. «Արտաշատի քաղխորհրդի շինվերանորոգման վարչություն» պետական ձեռնարկությունը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
20.3. «Արտաշատի քաղխորհրդի շինվերանորոգման վարչություն» պետական ձեռնարկության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
20.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 4652,6 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 4652,6 հազ. դրամ:
20.5. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 3269 հազ. դրամ:
20.6. Գույքի գնումն իրականացնել երկու ամսվա ընթացում` Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով:
21.1. Սեփականաշնորհել «Թումանյանի պտուղ-բանջարեղենի գրասենյակ» պետական ձեռնարկությունը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Թումանյանի պտուղ-բանջարեղենի գրասենյակ» բաց բաժնետիրական ընկերության:
21.2. «Թումանյանի պտուղ-բանջարեղենի գրասենյակ» պետական ձեռնարկությունը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր։
21.3. «Թումանյանի պտուղ-բանջարեղենի գրասենյակ» պետական ձեռնարկության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
21.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 1230 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 1230 հազ. դրամ:
21.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 1230 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը` 1000 դրամ անվանական արժեքով:
21.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 7130 հազ. դրամ:
21.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Թումանյանի պտուղ-բանջարեղենի գրասենյակ» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
21.8. Սահմանել, որ «Թումանյանի պտուղ-բանջարեղենի գրասենյակ» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
21.9. Սահմանել, որ «Թումանյանի պտուղ-բանջարեղենի գրասենյակ» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
21.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Թումանյանի պտուղ-բանջարեղենի գրասենյակ» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
22.1. Սեփականաշնորհել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Դիլիջանի միջշրջանային բազա» պետական ձեռնարկությունը` բաժնետոմսերի բաժանորդագրության միջոցով` այն վերակազմավորելով «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Դիլիջանի միջշրջանային բազա» բաց բաժնետիրական ընկերության:
22.2. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Դիլիջանի միջշրջանային բազա» պետական ձեռնարկությունը սեփականաշնորհվում է որպես գույքային համալիր:
22.3. «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Դիլիջանի միջշրջանային բազա» պետական ձեռնարկության կուտակման ֆոնդերը սեփականաշնորհման ժամանակ ձեռնարկության աշխատավորական կոլեկտիվի ժողովի որոշմամբ կարող են օգտագործվել որպես վճարման միջոց` հավասարաչափ բաշխելով աշխատավորական կոլեկտիվի անդամների միջև:
22.4. Սահմանել ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամը` 6390 հազ. դրամ, որից բաժանորդագրության ենթակա մասը` 6390 հազ. դրամ:
22.5. Ընկերության նախնական կանոնադրական հիմնադրամի բաժանորդագրության ենթակա մասը համապատասխանում է 3195 բաժնետոմսի` յուրաքանչյուրը` 2000 դրամ անվանական արժեքով:
22.6. Վճարման ենթակա պասսիվները կազմում են 1788 հազ. դրամ:
22.7. Հայաստանի Հանրապետության պետական ձեռնարկությունների և անավարտ շինարարության օբյեկտների սեփականաշնորհման և ապապետականացման միջգերատեսչական պետական հանձնաժողովին` մեկամսյա ժամկետում`
ա) հաստատել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Դիլիջանի միջշրջանային բազա» բաց բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը և ընկերությունը սահմանված կարգով գրանցել Հայաստանի Հանրապետության ձեռնարկությունների պետական ռեգիստրում.
22.8. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Դիլիջանի միջշրջանային բազա» բաց բաժնետիրական ընկերության աշխատավորական կոլեկտիվի անդամներին վերապահված բաժնետոմսերի բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում մեկ ամսվա ընթացքում:
22.9. Սահմանել, որ «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Դիլիջանի միջշրջանային բազա» բաց բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի ազատ բաժանորդագրությունն սկսվում է ոչ շուտ, քան բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի հրապարակումից 10 օր հետո և ավարտվում 35 օրվա ընթացքում:
22.10. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` սահմանված կարգով Հայխնայբանկում բացել «Ագրոսպասարկում» ԱՄ-ի Դիլիջանի միջշրջանային բազա» բաց բաժնետիրական ընկերության ժամանակավոր հաշիվը և ազդագրի հրապարակումից հետո 10-օրյա ժամկետում սկսել բաժանորդագրությունը:
23.1. Երևանի նախկին Սպանդարյանի շրջանի պիոներների պալատի անավարտ շինարարության օբյեկտը սեփականաշնորհել մրցույթով:
23.2. Երևանի քաղաքապետարանին` 20-օրյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչություն ներկայացնել օբյեկտի գնահատման համար անհրաժեշտ տվյալներ:
23.3. Հայաստանի Հանրապետության պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչությանը` անհրաժեշտ տվյալներն ստանալուց հետո 10-օրյա ժամկետում ավարտել օբյեկտի գնահատման աշխատանքները:
23.4. Երևանի նախկին Սպանդարյանի շրջանի պիոներների պալատի անավարտ շինարարության օբյեկտը մրցույթով սեփականաշնորհելու նպատակով ստեղծել մրցութային հանձնաժողով (կազմը կցվում է):
23.5. Մրցութային հանձնաժողովին` օբյեկտի գնահատման տվյալներն ստանալուց հետո երկշաբաթյա ժամկետում մամուլում և զանգվածային լրատվության մյուս միջոցներով սահմանված կարգով հրապարակել մրցույթի և դրա լրացուցիչ պայմանների մասին տեղեկատվություն` նախատեսելով նաև գրավ վերցված միջոցների փոխհատուցման հարցը:
24. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում 1996 թվականի օգոստոսի 14-ից: