2025 թվականի մարտի 15-ից մինչև 2026 թվականի դեկտեմբերի 31-ը |
Միջոցառումների նկարագրությունը և ժամկետները, անհրաժեշտ ֆինանսական միջոցների ծավալը |
1) շենքի կառուցման աշխատանքներ (այդ թվում՝ հիմքերի և պատերի ամրանավորման և բետոնային ու քարային աշխատանքներ, տանիքային աշխատանքներ, շենքի ինժեներական ցանցերի մոնտաժման և ներքին հարդարման աշխատանքներ, տարածքի բարեկարգման և հարակից կառույցների վերակառուցման աշխատանքներ)՝ 1,450,000,000 դրամի չափով։ Նախատեսվում է իրականացնել 2025 թվականի մարտի 15-ից մինչև 2026 թվականի դեկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում. 2) ավտոտնտեսության շենքի քանդման և վերականգնման աշխատանքներ՝ 77,000,000 դրամի չափով։ Նախատեսվում է իրականացնել 2025 թվականի մարտի 15-ից մինչև 2026 թվականի դեկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում. 3) շենքի արտաքին դռների ու պատուհանների պատրաստման և տեղադրման աշխատանքներ՝ 186,000,000 դրամի չափով։ Նախատեսվում է իրականացնել 2025 թվականի ապրիլի 1-ից մինչև 2026 թվականի դեկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում. 4) օդակարգավորման և օդափոխության համակարգի մատակարարման և տեղադրման աշխատանքներ՝ 175,000,000 դրամի չափով։ Նախատեսվում է իրականացնել 2025 թվականի ապրիլի 1-ից մինչև 2026 թվականի դեկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում. 5) վերելակի ներմուծում՝ 30,000,000 դրամի չափով։ Նախատեսվում է իրականացնել 2025 թվականի ապրիլի 1-ից մինչև 2026 թվականի դեկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում. 6) ներմուծվող նյութեր՝ 275,000,000 դրամի չափով, այդ թվում՝ ա. պղինձ՝ տանիքի համար՝ 125,000,000 դրամի չափով, բ. ամրաններ և ամրալարեր՝ 150,000,000 դրամի չափով։ Նախատեսվում է իրականացնել 2025 թվականի ապրիլի 1-ից մինչև 2026 թվականի դեկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում. 7) շենքի կահավորում՝ 350,000,000 դրամի չափով։ Նախատեսվում է իրականացնել 2026 թվականի հունիսի 1-ից մինչև 2026 թվականի դեկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում։ |