13 մարտի 2025 թվականի N 284-Ա
ԳՈՒՅՔ ՀԵՏ ՎԵՐՑՆԵԼՈՒ ԵՎ ԱՄՐԱՑՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հիմք ընդունելով «Կառավարչական իրավահարաբերությունների կարգավորման մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 5-րդ և 7-րդ մասերը` Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը որոշում է.
1. Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությանն ամրացված 9 տրանսպորտային միջոցը (այսուհետ՝ գույք)՝ համաձայն հավելվածի, հետ վերցնել և ամրացնել Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությանը ենթակա` օտարերկրյա պետություններում գործող առանձնացված ստորաբաժանումներին (այսուհետ՝ օտարերկրյա պետություններում դիվանագիտական ծառայության մարմիններ):
2․ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարին՝ սույն որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո մեկամսյա ժամկետում համապատասխան իրավական ակտով ապահովել սույն որոշման հավելվածում նշված տրանսպորտային միջոցների բաշխումն օտարերկրյա պետություններում դիվանագիտական ծառայության մարմիններին:
3․ Հայաստանի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարին՝ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի կողմից սույն որոշման 2-րդ կետում նշված իրավական ակտն ընդունելուց հետո մեկամսյա ժամկետում սույն որոշման հավելվածում նշված գույքի համար տրամադրել անհրաժեշտ փաստաթղթեր՝ օտարերկրյա պետություններ տեղափոխելու գործընթացը կազմակերպելու նպատակով:
4․ Սահմանել, որ սույն որոշման հավելվածով նախատեսված գույքի հաշվառման և օտարերկրյա պետություններ տեղափոխման հետ կապված անհրաժեշտ ծախսերն իրականացվելու են Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության միջոցների հաշվին: