22 օգոստոսի 2002 թ.
15 օգոստոսի 2002 թվականի N 1218-Ն
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ԵՐԱՆՈՍԻ ԳՅՈՒՂԱԿԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՀՈՂԵՐԻ ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿԱՎՈՐ ՍԽԵՄԱՆ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
1. Հաստատել Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի Երանոսի գյուղական համայնքի հողերի օգտագործման ժամանակավոր սխեման՝ համաձայն հավելվածի, և համայնքի վարչական տարածքում գտնվող՝ պետական սեփականություն համարվող 1869,3 հեկտար պահուստային ֆոնդի հողերից փոխադրել՝
ա) 1858,4 հեկտարը, որից՝ 46 հեկտար վարելահող, 32 հեկտար խոտհարք, 428,9 հեկտար արոտ, 1351,5 հեկտար այլ հողեր՝ գյուղատնտեսական նշանակության հողերի կատեգորիա.
բ) 2 հեկտար վարելահողը՝ բնակավայրերի հողերի կատեգորիա՝ աճուրդով օտարելու համար.
գ) 1,4 հեկտար արոտը՝ էներգետիկայի, տրանսպորտի, կապի, կոմունալ ենթակառուցվածքների օբյեկտների հողերի կատեգորիա՝ աղբավայրի համար.
դ) 7,5 հեկտարը, որից՝ 4 հեկտար արոտ, 3,5 հեկտար այլ հողեր՝ հատուկ պահպանվող տարածքների կատեգորիա՝ գերեզմանատան համար:
2. Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2001 թվականի հունվարի 23-ի «Հողերի կատեգորիան փոխելու մասին» N 47 որոշմամբ հաստատված՝ բնակավայրերի հողերի կատեգորիա փոխադրված 69 հեկտարից 46,7 հեկտարը, որից՝ 32 հեկտար վարելահող և 14,7 հեկտար արոտ, սողանքի գոտում գտնվելու պատճառով փոխադրել գյուղատնտեսական նշանակության հողերի կատեգորիա, փոխարենը՝ նույն որոշմամբ հաստատված գյուղատնտեսական նշանակության հողերի կատեգորիա փոխադրված 14 հեկտար վարելահողից 3,5 հեկտարը և պահուստային ֆոնդի հողերից 43,2 հեկտարը, որից՝ 28,5 հեկտար վարելահող, 10 հեկտար արոտ, 4,7 հեկտար այլ հողեր, փոխադրել բնակավայրերի հողերի կատեգորիա: