3 դեկտեմբերի 1993 թ. N 607
ՄԱԿ-Ի ՀՌՉԱԿԱԾ ՏԱՐԵՐԱՅԻՆ ԱՂԵՏՆԵՐԻ ՎՏԱՆԳԻ ՆՎԱԶԵՑՄԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՏԱՍՆԱՄՅԱԿԻ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐԻ ԻՐԱԳՈՐԾՄԱՆ ՆՊԱՏԱԿՈՎ ԱԶԳԱՅԻՆ ԿՈՈՐԴԻՆԱՑԻՈՆ ԽՈՐՀՈՒՐԴ ՍՏԵՂԾԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
1. ՄԱԿ-ի հռչակած տարերային աղետների վտանգի նվազեցման միջազգային տասնամյակի միջոցառումների իրագործման նպատակով ստեղծել ազգային կոորդինացիոն խորհուրդ և հաստատել խորհրդի կազմը, համաձայն հավելվածի:
ՄԱԿ-ի հռչակած տարերային աղետների վտանգի նվազեցման միջազգային տասնամյակի միջոցառումների շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցչական, խորհրդատվական և մյուս աշխատանքների կոորդինացման պարտականությունները դնել ազգային կոորդինացիոն խորհրդի վրա:
Ազգային կոորդինացիոն խորհրդի աշխատանքային մարմնի ֆունկցիաները դնել Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական վարչության վրա:
2. ՀՀ արտակարգ իրավիճակների պետական վարչությանը` մեկամսյա ժամկետում ազգային կոորդինացիոն խորհրդի հաստատմանը ներկայացնել խորհրդի կանոնադրությունը: