«ԹԻՎ 19 ՊՈԼԻԿԼԻՆԻԿԱ» ՓԱԿ ԲԱԺՆԵՏԻՐԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՆՎԱՆԱՓՈԽԵԼՈՒ ԵՎ ԿԱՆՈՆԱԴՐՈՒԹՅԱՆ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ, «ԵՐԵՎԱՆԻ «ՄԱԼԱԹԻԱ-ՍԵԲԱՍՏԻԱ» ՄԱՆԿԱԿԱՆ ԱՌՈՂՋՈՒԹՅԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆ ՓԱԿ ԲԱԺՆԵՏԻՐԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՄԻԱՑՄԱՆ ՁԵՎՈՎ ՎԵՐԱԿԱԶՄԱԿԵՐՊԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Բաժնետիրական ընկերությունների մասին» օրենքի 15-րդ, 18-րդ, 20-րդ հոդվածներով և 67-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին և 2-րդ կետերով, «Երևան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 12-րդ հոդվածի 1-ին մասի 14-րդ և 23-րդ կետերով`
Երևան քաղաքի ավագանին որոշում է.
1. «Թիվ 19 պոլիկլինիկա» փակ բաժնետիրական ընկերությունն անվանափոխել «Մալաթիա-Սեբաստիա առողջության կենտրոն» փակ բաժնետիրական ընկերության:
2. Հաստատել «Թիվ 19 պոլիկլինիկա» փակ բաժնետիրական ընկերության կանոնադրության փոփոխությունը՝ համաձայն հավելվածի:
3. «Մալաթիա-Սեբաստիա» մանկական առողջության կենտրոն փակ բաժնետիրական ընկերությունը վերակազմակերպել՝ միացնելով «Թիվ 19 պոլիկլինիկա» փակ բաժնետիրական ընկերությանը (անվանափոխված՝ «Մալաթիա-Սեբաստիա առողջության կենտրոն» փակ բաժնետիրական ընկերություն):
4. Սահմանել, որ «Մալաթիա-Սեբաստիա» մանկական առողջության կենտրոն փակ բաժնետիրական ընկերության իրավահաջորդը «Թիվ 19 պոլիկլինիկա» փակ բաժնետիրական ընկերությունն է (անվանափոխված՝ «Մալաթիա-Սեբաստիա առողջության կենտրոն» փակ բաժնետիրական ընկերություն), վերջինիս են անցնում միացված իրավաբանական անձի իրավունքներն ու պարտականությունները` փոխանցման ակտին համապատասխան:
5. Առաջարկել Երևանի քաղաքապետին` սահմանված կարգին համապատասխան ապահովել «Մալաթիա-Սեբաստիա» մանկական կենտրոն փակ բաժնետիրական ընկերության վերակազմակերպման գործընթացի իրականացումը՝ այդ թվում՝ միացման պայմանագրի և փոխանցման ակտի հաստատումը: