Ա. ՄՈՎՍԵՍՅԱՆԻՆ ԲՐՅՈՒՍԵԼ ԵՎ ՓԱՐԻԶ ԳՈՐԾՈՒՂԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
1. Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Ա. Մովսեսյանին 2011 թվականի մայիսի 11-18-ը գործուղել Բրյուսել (Բելգիայի Թագավորություն) և Փարիզ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն)` «Եվրոպական աերոնավիգացիայի թռիչքային անվտանգության գործակալություն» կազմակերպության ժամանակավոր խորհրդի 35-րդ նիստին, «Եվրոպական քաղաքացիական ավիացիայի համաժողով» կազմակերպության անդամ պետությունների քաղաքացիական ավիացիայի ադմինիստրացիաների ղեկավարների 136-րդ ժողովին և Ֆրանսիայի քաղաքացիական ավիացիայի իշխանությունների հետ օդային հաղորդակցության մասին միջկառավարական համաձայնագրի նախագիծը քննարկելու և փոխըմբռնման հուշագիրն ստորագրելու համար:
2. Ընդունել ի գիտություն, որ Ա. Մովսեսյանի` Բրյուսել և Փարիզ գործուղման հետ կապված ծախսերը կատարվելու են Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության արտաբյուջետային միջոցների հաշվին:
3. Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Ա. Մովսեսյանին` գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության կառավարության աշխատակազմ ներկայացնել Բրյուսել և Փարիզ գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվություն: