10 օգոստոսի 1995 թվականի N 25
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱՎՏՈՄԱՅՐՈՒՂԻՆԵՐԻ ՆՈՐՈԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՏՐԱՄԱԴՐՎՈՂ ՎԱՐԿԻ ՄԱՍԻՆ
1. Ընդունել ի գիտություն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում կայացած «Հայաստանի Հանրապետության ավտոմայրուղիների նորոգման ծրագրի» վարկային համաձայնագրի վերաբերյալ Միջազգային զարգացման ընկերակցության հետ բանակցությունների մասին Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի և հաղորդակցության նախարար Հ. Քոչինյանի հաղորդումը:
2. Հավանություն տալ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Միջազգային զարգացման ընկերակցության միջև կնքվելիք «Հայաստանի Հանրապետության ավտոմայրուղիների նորոգման ծրագրի» վարկային համաձայնագրի նախագծին:
3. Լիազորել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռուբեն Շուգարյանին Հայաստանի Հանրապետության կառավարության անունից ստորագրել Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Միջազգային զարգացման ընկերակցության միջև կնքվող «Հայաստանի Հանրապետության ավտոմայրուղիների նորոգման ծրագրի» վարկային համաձայնագիրը:
4. Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարությանը` Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության, տրանսպորտի և հաղորդակցության նախարարության ու մյուս շահագրգիռ նախարարությունների հետ համատեղ մեկամսյա ժամկետում հաստատել Հայաստանի Հանրապետության ավտոմայրուղիների նորոգման համար տրամադրվող վարկի վերադարձման ծրագիրը և վարկի վերադարձելիության կարգը: