17 հոկտեմբերի 2001 թվականի N 992
ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ԾԱՓԱԹԱՂԻ ԳՅՈՒՂԱԿԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՀՈՂԵՐԻ ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿԱՎՈՐ ՍԽԵՄԱՆ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հաշվի առնելով Գեղարքունիքի մարզպետի առաջարկությունը և Հայաստանի Հանրապետության քաղաքաշինության նախարարության, Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարության, Հայաստանի Հանրապետության բնապահպանության նախարարության, Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի ու Հայաստանի Հանրապետության պատմության և մշակույթի հուշարձանների պահպանության վարչության համաձայնությունը` Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը որոշում է.
1. Հաստատել Գեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղի գյուղական համայնքի հողերի օգտագործման ժամանակավոր սխեման (կցվում է) և համայնքի վարչական տարածքում գտնվող` պետական սեփականություն համարվող 34 հեկտար պահուստային ֆոնդի հողերից 3.0 հեկտար վարելահողը փոխադրել գյուղատնտեսական նշանակության հողերի կատեգորիա, 6.0 հեկտարը, որից` 2.0 հեկտարը` վարելահող, 4.0 հեկտարը` անօգտագործելի, բնակավայրերի հողերի կատեգորիա, 3.0 հեկտարը` անօգտագործելի, արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական նշանակության հողերի կատեգորիա, 22.0 հեկտարը, որից` 13.0 հեկտարը` վարելահող, 9.0 հեկտարը` արոտ, հատուկ պահպանվող տարածքների հողերի կատեգորիա:
2. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում 2001 թվականի հոկտեմբերի 17-ից: