18 հունիսի 2009 թ.
Հիմք ընդունելով «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 8-րդ հոդվածի 2-րդ մասը, 43-րդ հոդվածի 2-րդ մասի աղյուսակի 3-րդ բաժնի 4-րդ և 5-րդ կետերը, 9-րդ հոդվածը, հաշվի առնելով, որ հրամանում թվարկված ընկերություններին դեղատնային գործունեության (դեղատան կամ դեղատնային կրպակի), բժշկական օգնության և սպասարկման լիցենզիա տրամադրելու համար ներկայացված փաստաթղթերը համապատասխանում են օրենքների, այլ իրավական ակտերի ու լիցենզավորման կարգի պահանջներին, որի հիման վրա առողջապահության ոլորտում լիցենզավորող հանձնաժողովը տվել է դրական (կամ դրական վերապահումով) եզրակացություն հայտը բավարարելու վերաբերյալ.
1. Ներքոհիշյալ տնտեսվարող սուբյեկտին՝ բժշկական օգնության և սպասարկման լիցենզիա տրամադրելու վերաբերյալ հայտը բավարարել և ստորև նշված հայտատուին հատկացնել լիցենզիա.
«Գալաթեա-Մեդ» գեղագիտական բժշկության կենտրոն» ՍՊԸ
բժշկական օգնություն և սպասարկում (դրական)
2. ՀՀ առողջապահության նախարարության աշխատակազմի լիցենզավորման բաժնի պետի ժ/պ` Մ. Կարապետյանին
1) սույն հրամանի 1-ին կետում նշված բժշկական օգնության և սպասարկման լիցենզիան տրամադրել ՀՀ առողջապահության նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումների եզրակացությունների համաձայն.
2) սահմանված ժամկետում ապահովել լիցենզիայի տրամադրումը հայտատուին.
3) սույն հրամանի 1-ին կետում նշված «դրական վերապահումով» լիցենզավորված ընկերություններին լիցենզիաները տրամադրել փաստաթղթային թերությունները վերացնելուց հետո: