Исходный акт (30.08.2023-по сей день)
29.08.2023
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՓՈԽՎԱՐՉԱՊԵՏԻ 2023 ԹՎԱԿԱՆԻ ՓԵՏՐՎԱՐԻ 10-Ի N 110-Ա ՈՐՈՇՄԱՄԲ ՀԱՍՏԱՏՎԱԾ ԾՐԱԳՐԻ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ ԲԵՌՆԵՐԻ ՆԵՐՄՈՒԾՄԱՆ ՄԱՍԻՆ
1. Սահմանել, որ «Սիմոնյան» կրթական հիմնադրամի կողմից ձեռք բերված ներքոհիշյալ ապրանքները ներմուծվում են Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետի 2023 թվականի փետրվարի 10-ի «Սիմոնյան» կրթական հիմնադրամի կողմից իրականացվող «Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնների ընդլայնում» ծրագրի մասին» N 110-Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրի շրջանակներում՝
1) ներկեր՝ բաղկացուցիչ նյութերով՝ 170 հատ, 9,851.30 եվրոյին համարժեք դրամ արժողությամբ, փոխադրման ծախսերը կազմել են 840 եվրո, Երևանի մաքսային սպասարկման կենտրոն-մաքսատուն, վարչություն.
2) անիվավոր աթոռներ՝ 88 հատ և բարձր նստատեղով աթոռներ՝ 17 հատ՝ 13,445 եվրո, փոխադրման ծախսերը կազմել են 483,132 դրամ արժողությամբ, Երևանի մաքսային սպասարկման կենտրոն-մաքսատուն, վարչություն: