Ընդունված է Ազգային ժողովի կողմից
14 ապրիլի 1999 թ.
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ «ՈՌՈԳՈՒՄ» ՊԵՏԱԿԱՆ ՓԱԿ ԲԱԺՆԵՏԻՐԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆԸ ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ՎՃԱՐՈՒՄՆԵՐԻ ԿԱՏԱՐՄԱՆ ԱՐՏՈՆՈՒԹՅՈՒՆ ՍԱՀՄԱՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության «Ոռոգում» պետական փակ բաժնետիրական ընկերությանն ազատել ներքոհիշյալ նախկին դուստր ձեռնարկություններից` Արտաշատի, Արմավիրի, Արզնի-Շամիրամի, Թալինի, Կոտայքի, Շիրակի, Ստորին Հրազդանի ջրանցքների, Արփայի, Տավուշի, Լոռու, Որոտան-Ողջիի, Սևանի ավազանի ջրատնտեսական համակարգերի դուստր ձեռնարկություններից, Երևանի ներտնտեսային ջրատնտեսական համակարգերի դուստր ձեռնարկություննից և «Ջուր» դուստր ձեռնարկությունից իր հաշվեկշռին հաշվեգրված Հայաստանի Հանրապետության կենսաթոշակային և զբաղվածության հիմնադրամին 1999 թվականի հունվարի 1-ի դրությամբ չվճարված հաշվարկային պարտքերի վճարումից և մինչև սույն օրենքի ուժի մեջ մտնելը հաշվարկված և չվճարված տույժերից:
Հոդված 2. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման պահից:
20 ապրիլի 1999 թ.