8 հուլիսի 2019 թվականի N 426-Ա
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԲԱՐԵԳՈՐԾԱԿԱՆ ԾՐԱԳՐԵՐԻ ՀԱՄԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ 2018 ԹՎԱԿԱՆԻ ՄԱՅԻՍԻ 18-Ի N Մ-364-Ա ՈՐՈՇՄԱՄԲ ՀԱՍՏԱՏՎԱԾ ԾՐԱԳՐԻՆ ՀԱՐԱԿԻՑ ԳՈՐԾԱՐՔՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
1. Սահմանել, որ «Արաբկիր» միացյալ մանկական բարեգործական հիմնադրամի կողմից (ՀՎՀՀ՝ 00009237) կնքված՝ ստորև նշված պայմանագրերով նախատեսված գործարքներն անմիջականորեն կապված են Հայաստանի Հանրապետության կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի 2018 թվականի մայիսի 18-ի «Արաբկիր» միացյալ մանկական բարեգործական հիմնադրամի կողմից իրականացվող «Լսողության խնդիրներ ունեցող անձանց աջակցության տրամադրում» ծրագրի մասին» N Մ-364-Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրի իրականացման հետ և դրա համար ունեն զգալի նշանակություն՝
1) «Վելոֆիրմա» ՍՊԸ-ի հետ, որը գործում է ԴաբլԹրի բայ Հիլթոն Հոթել Երևան Սիթի Սենթր անվան ներքո (ՀՎՀՀ` 02617333), 2019 թվականի մայիսի 31-ին կնքված պայմանագրում նշված գործարքը, որով նախատեսվում է 2019 թվականի հունիսի 22-ից մինչև հուլիսի 13-ը ընկած ժամանակահատվածում հյուրանոցային ծառայությունների մատուցում` 8,070,833 դրամի չափով, առանց ավելացված արժեքի հարկի.
2) «Վալլեքս Գարդեն Հոթել» ՓԲԸ-ի հետ (ՀՎՀՀ` 90031136) 2019 թվականի մայիսի 30-ին կնքված պայմանագրում նշված գործարքը, որով նախատեսվում է 2019 թվականի հունիսի 29-ից մինչև հուլիսի 10-ը ընկած ժամանակահատվածում հյուրանոցային ծառայությունների մատուցում` 999,500 դրամի չափով, առանց ավելացված արժեքի հարկի: