8 հուլիսի 2019 թվականի N 402-Ա
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՓՈԽՎԱՐՉԱՊԵՏԻ 2019 ԹՎԱԿԱՆԻ ՄԱՐՏԻ 1-Ի N 68-Ա ՈՐՈՇՄԱՄԲ ՀԱՍՏԱՏՎԱԾ ԾՐԱԳՐԻՆ ՀԱՐԱԿԻՑ ԳՈՐԾԱՐՔՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
1. Սահմանել, որ «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի կողմից (ՀՎՀՀ՝ 02569972) կնքված՝ ստորև նշված պայմանագրերով նախատեսված գործարքներն անմիջականորեն կապված են Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետի 2019 թվականի մարտի 1-ի «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի կողմից իրականացվող «Գյուղական համայնքների զարգացում» ծրագրի մասին» N 68-Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրի իրականացման հետ և դրա համար ունեն զգալի նշանակություն՝
1) «Սիվիլիթաս հիմնադրամ» ՀՄԴ-ի հետ (ՀՎՀՀ` 02589506) 2019 թվականի մայիսի 1-ին կնքված N 14/05/2019 պայմանագրում նշված գործարքը, որով նախատեսվում է 2019 թվականի հուլիսի 1-ից մինչև դեկտեմբերի 16-ն ընկած ժամանակահատվածում 5 վիդեոհոլովակի նկարահանման ծառայությունների մատուցում` 1,100,000 դրամի չափով, առանց ավելացված արժեքի հարկի.
2) «Աղվերան Ինք.» ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղի հետ (ՀՎՀՀ` 02807777) 2019 թվականի մայիսի 21-ին կնքված N 210519 պայմանագրում նշված գործարքը, որով նախատեսվում է 2019 թվականի հուլիսի 3-ից մինչև հուլիսի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում հյուրանոցային ծառայությունների մատուցում` 2,291,550 դրամի չափով, առանց ավելացված արժեքի հարկի: