ԵՎՐԱՍԻԱԿԱՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՄԻՈՒԹՅԱՆՆ ԱՌԸՆԹԵՐ ԴԻՏՈՐԴ ՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎԻՃԱԿ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ՄՈԼԴՈՎԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԻՄՈՒՄԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
Հաշվի առնելով Մոլդովայի Հանրապետությանը Եվրասիական տնտեսական միությանն առընթեր դիտորդ պետության կարգավիճակ տալու հարցով Մոլդովայի Հանրապետության նախագահի դիմումը` «Եվրասիական տնտեսական միության մասին» 2014 թվականի մայիսի 29-ի պայմանագրի 109-րդ հոդվածին համապատասխան, Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհուրդը որոշեց.
1. Ողջունել Մոլդովայի Հանրապետության՝ Եվրասիական տնտեսական միությանն առընթեր դիտորդ պետության կարգավիճակ ստանալու մտադրությունը:
2. Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովին՝ սահմանված կարգով անդամ պետությունների հետ համատեղ մշակել և Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի հերթական նիստի հաստատմանը ներկայացնել Եվրասիական տնտեսական միությանն առընթեր դիտորդ պետության կարգավիճակի մասին Հիմնադրույթը:
3. Կայացնել որոշում Մոլդովայի Հանրապետությանը դիտորդ պետության կարգավիճակ տալու մասին՝ սույն Որոշման 2-րդ կետով նախատեսված Հիմնադրույթը հաստատելուց հետո:
4. Սույն Որոշումն ուժի մեջ է մտնում դրա պաշտոնական հրապարակման օրվանից։