15 հուլիսի 2014 թվականի N 657-Ա
ԳԱԳԻԿ ՎԱՐԴԱՆՅԱՆԻՆ ՎԻԼՆՅՈՒՍ ԵՎ ԿԱՈՒՆԱՍ ԳՈՐԾՈՒՂԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
1. Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարության աշխատակազմի անասնաբուծության և անասնաբուժության վարչության անասնաբուժության բաժնի պետ Գագիկ Վարդանյանին 2014 թվականի հուլիսի 16-18-ը գործուղել Վիլնյուս և Կաունաս (Լիտվայի Հանրապետություն)՝ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի ագրոարդյունաբերական քաղաքականության վարչության և անարատ հում կաթի փորձաքննության «Պիյենո Տիրամաի» անկախ լաբորատորիայի կողմից համատեղ կազմակերպվող «Կաթի հումքի փորձաքննության և կովերի արտադրողականության փորձի ուսումնասիրում Լիտվայի Հանրապետությունում» խորագրով սեմինարին մասնակցելու համար:
2. Գագիկ Վարդանյանի՝ Վիլնյուս և Կաունաս գործուղման հետ կապված ծախսերը կատարել Հայաստանի Հանրապետության 2014 թվականի պետական բյուջեով արտասահմանյան պաշտոնական գործուղումների համար նախատեսված միջոցների հաշվին:
3. Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարին` ապահովել գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում Գագիկ Վարդանյանի՝ Վիլնյուս և Կաունաս գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվությունը Հայաստանի Հանրապետության կառավարության աշխատակազմ ներկայացնելը: