20 փետրվարի 2014 թվականի N 217-Ա
ԼԻԱԶՈՐ ՄԱՐՄԻՆ ԵՎ ՕՊԵՐԱՏՈՐ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 14-րդ հոդվածի 3-րդ մասով` Մաքսային միությանը և Միասնական տնտեսական տարածությանը Հայաստանի Հանրապետության անդամակցության շրջանակում միասնական տեղեկատվական տարածության և ինտեգրացված տեղեկատվական համակարգի ստեղծման նպատակով Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը որոշում է.
1. Հայաստանի Հանրապետության կառավարության աշխատակազմին ճանաչել Միասնական տնտեսական տարածությանը և Մաքսային միությանը Հայաստանի Հանրապետության միացման շրջանակում ինտեգրացված համակարգի ազգային սեգմենտի ստեղծման լիազոր մարմին:
2. Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր պետական եկամուտների կոմիտեին ճանաչել լիազոր մարմին` Հայաստանի Հանրապետության մաքսային ծառայության և Միասնական տնտեսական տարածության անդամ-երկրների մաքսային ծառայությունների միջև տեղեկատվական փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացման նպատակով համապատասխան տեղեկատվական համակարգի ստեղծման ուղղությամբ:
3. «Էլեկտրոնային կառավարման ենթակառուցվածքների ներդրման գրասենյակ» (ԷԿԵՆԳ) փակ բաժնետիրական ընկերությունը ճանաչել որպես էլեկտրոնային եղանակով տեղեկատվության փաստաթղթավորման ընդհանուր ենթակառուցվածքի` Հայաստանի Հանրապետության պետական բաղադրիչի օպերատոր: