5 սեպտեմբերի 2012 թվականի N 866-Ա
Խ. ՀԱԿՈԲՅԱՆԻ՝ ԹԲԻԼԻՍԻ ԳՈՐԾՈՒՂՄԱՆ ԾԱԽՍԵՐԻ ԵՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՎԱՐՉԱՊԵՏԻ 2012 ԹՎԱԿԱՆԻ ՕԳՈՍՏՈՍԻ 10-Ի N 775-Ա ՈՐՈՇՈՒՄԸ ՉԵՂՅԱԼ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Համաձայն Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2007 թվականի հուլիսի 18-ի ՆՀ-174-Ն հրամանագրի 1-ին կետով սահմանված կարգի 121-րդ կետի 3-րդ ենթակետի և «Իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 75-րդ հոդվածի 1-ին մասի`
1. Ընդունել ի գիտություն, որ «Բնապահպանական կրթություն` կայուն զարգացման համար» թեմայով «Թբիլիսի+35» միջկառավարական համաժողովին մասնակցելու նպատակով Հայաստանի Հանրապետության բնապահպանության նախարարի տեղակալ Խ. Հակոբյանի՝ 2012 թվականի սեպտեմբերի 5-7-ը Թբիլիսի (Վրաստան) գործուղման հետ կապված ծախսերը կատարվելու են հրավիրող կողմի հաշվին:
2. Հայաստանի Հանրապետության բնապահպանության նախարարին` ապահովել գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում Խ. Հակոբյանի՝ Թբիլիսի գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվությունը Հայաստանի Հանրապետության կառավարության աշխատակազմ ներկայացնելը։
3. Չեղյալ ճանաչել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2012 թվականի օգոստոսի 10-ի «Ա. Հարությունյանին Թբիլիսի գործուղելու մասին» N 775-Ա որոշումը։