Հիմնական ակտ (14.05.2010-մինչ օրս)
ՀՀԳՏ 2010.07.01/15(367) Հատուկ բաժին
11 մայիսի 2010 թ.
ԳՈՌ ՄՈՎՍԻՍՅԱՆԻ ԱՐՏԱՐԺՈՒՅԹԻ ԱՌՈՒՎԱՃԱՌՔԻ ԹԻՎ 733 ԼԻՑԵՆԶԻԱՆ ՈՒԺԸ ԿՈՐՑՐԱԾ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հիմք ընդունելով «Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 20-րդ հոդվածը և Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի խորհրդի 2007 թվականի մայիսի 15-ի թիվ 138-Ն որոշմամբ հաստատված «Արտարժույթի առուվաճառքի գործառնությունների լիցենզավորումը և կարգավորումը» կանոնակարգ 10-ի 7-րդ գլխի 37-րդ կետը և հաշվի առնելով Գոռ Մովսիսյանի ք. Երևան, Ծերեթելի 88/2 հասցեում գործող (արտարժույթի առուվաճառքի թիվ 733 լիցենզիա) արտարժույթի փոխանակման կետի գործունեությունը դադարեցնելու մասին 2010 թվականի ապրիլի 22-ի դիմումը՝ Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի խորհուրդը որոշում է.
1. Ուժը կորցրած ճանաչել Գոռ Մովսիսյանին տրամադրված արտարժույթի առուվաճառքի թիվ 733 լիցենզիան։
2. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում այն Գոռ Մովսիսյանին առձեռն հանձնելու կամ վերջինիս կողմից տրամադրված (նշված) գտնվելու (հասցե՝ ք. Երևան, Աերացիա 2/1ա, բնակարան 26) վայր ուղարկելու օրվան հաջորդող օրը։