Կրկնօրինակը` ՀՀ առողջապահության նախարարություն
Կառավարական տուն 3, Երևան 0010
Թեմա` Հայաստանի Հանրապետության` ի դեմս ֆինանսների նախարարության Քեյ Բի Սի Բանկի միջև 5,374,691.46 եվրո արժողությամբ Վարկային համաձայնագիր, Փոփոխություն № 1, Փոփոխություն № 2 և Փոփոխություն № 3
Հարգելի պարոն Խաչատրյան
Հղում ենք կատարում 2010թ. նոյեմբերի 23-ին ստորագրված վարկային համաձայնագրին, 2013թ. հոկտեմբերի 21-ին ստորագրված Փոփոխություն № 1-ին, 2014թ. նոյեմբերի 4-ին ստորագրված Փոփոխություն № 2-ին և 2015թ. սեպտեմբերի 17-ին ստորագրված Փոփոխություն № 3-ին (այսուհետ` Վարկային համաձայնագիր): Եթե հետայսու այլ բան սահմանված չէ, մեծատառով դրույթներն ունեն Համաձայնագրով սահմանված նշանակությունները:
Վարկային համաձայնագիրը ստորագրվել է 4,808,142.0 եվրո արժողությամբ բելգիական ION BEAM Application A.S.-ի և Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության միջև 2010թ. նոյեմբերի 23-ին ստորագրված և 2012թ. հունիսի 4-ին Փոփոխություն № 1-ի պայմանագրի շրջանակներում (այսուհետ` Պայմանագիր): Ձեր կողմից տրամադրված տեղեկատվության հիման վրա, Պայմանագրի ներքո գնորդը փոփոխվել է Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության:
Սույն գրությամբ ցանկանում ենք տեղեկացնել Ձեզ, որ Վարկային համաձայնագրով նախատեսված Աղյուսակ 4-ը «Վարկատուին տրամադրվելիք փաստաթղթերը: պետք է սահմանվի հետևյալ կերպ.
5) Պայմանագրի մեկնարկային գնի 5%-ը, այսինքն` 240,406 եվրո (երկու հարյուր քառասուն հազար չորս հարյուր վեց եվրո) տեղադրման և ընդունման փորձարկումների, ինչպես նաև Tc99 գեներատորներ մատակարարման մեկնարկի համար պետք է վճարվեն Վարկատուի կողմից Մատակարարին Վարկից մասհանմամբ, այն ժամանակ, երբ Մատակարարը Վարկատուին է ներկայացնում հետևյալ փաստաթղթերի պատճեները:
- մատակարարի կողմից ստորագրված առևտրային հաշիվ ապրանքագիրը;
- կատարողականի երաշխիք:
6) Պայմանագրի մեկնարկային գնի 5%-ը, այսինքն` 240,407 եվրո (երկու հարյուր քառասուն հազար չորս հարյուր յոթ եվրո) տեղադրման և ընդունման փորձարկումների (I123, I124 և Aposense արտադրության կարողությունների համար անհրաժեշտ բոլոր հավելյալ սարքավորումները) համար պետք է վճարվեն Վարկատուի կողմից Մատակարարին Վարկից մասհանմամբ, այն ժամանակ, երբ Մատակարարը Վարկատուին է ներկայացնում հետևյալ փաստաթղթերի պատճեները:
Նկատի ունեցեք, որ մասհանումներ ենթակա են լինելու Delcrede/Ducroie-ի հաստատմանը:
Վարկային համաձայնագրի ենթակետ ii-ի Կետ 18.1-ին հակառակ փոփոխության վճար չի կատարվելու:
Սույն գրությամբ չփոփոխված Համաձայնագրի մյուս բոլոր պայմաններն ու դրույթները մնում են անփոփոխ:
Սույն գրությունն ուղարկում ենք երեք օրինակից և խնդրում պատշաճ կերպով ստորագրված մեկ օրինակ վերադարձնել մեզ
Կանխավ շնորհակալություն համագործակցության համար: