16) Հովհաննես Հովհաննիսյան |
2. Անհատ ձեռնարկատեր Արշալույս Սարգսյանին, անհատ ձեռնարկատեր Նելլի Հարությունյանին, անհատ ձեռնարկատեր Սարգիս Ավետիքյանին, «ԼԵՈ ՖԱՐՄ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը, «ԱՄՈՒՌ ԳՐՈՒՊ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը, «Արագածի առողջության կենտրոն» համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպությանը, «ՆՈՒԲԱՐԱՇԵՆ» Պոլիկլինիկա» փակ բաժնետիրական ընկերությանը, ՀՀ ԱՆ «Մաշկաբանության և սեռավարակաբանության գիտաբժշկական կենտրոն» փակ բաժնետիրական ընկերությանը, «ՑԻՏՈ-ԼԱԲ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը, «ԱՎԱ ՄԵԴ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը և «ՀԻՍՏՈՋԵՆ» Պաթոլոգիայի գիտագործնական կենտրոն սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2002 թվականի հունիսի 29-ի N 867 որոշման համաձայն լիցենզիան տրամադրել հայտը բավարարելուց հետո հինգ աշխատանքային օրվա ընթացքում օրենքով սահմանված պետական տուրքը վճարելու դեպքում, իսկ չվճարելու դեպքում վերջինիս ներկայացրած հայտը համարել մերժված:
3. Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության աշխատակազմի լիցենզավորման գործակալության պետ Կարեն Կոստանյանին՝ եռօրյա ժամկետում ապահովել սույն հրամանի առաքումը գերատեսչական նորմատիվ ակտերը հրապարակող մարմին և Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր պետական եկամուտների կոմիտե:
4. Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության աշխատակազմի քարտուղարության պետ Զարուհի Դարբինյանին` եռօրյա ժամկետում ապահովել սույն հրամանի առաքումը հայտատուներին:
5. Սույն հրամանի կատարման հսկողությունը հանձնարարել Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարի տեղակալ Տիգրան Սահակյանին:
7. Սույն հրամանը «Վարչարարության հիմունքների և վարչական վարույթի մասին» ՀՀ օրենքի 70-րդ և 71-րդ հոդվածներով սահմանված կարգով կարող է բողոքարկվել Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարություն, ինչպես նաև ՀՀ վարչական դատարան՝ վարչական ակտն ուժի մեջ մտնելու օրվանից 2 ամսվա ընթացքում: