9 հոկտեմբերի 2009 թ.
ՄԻ ՇԱՐՔ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՏՐԱՄԱԴՐՎԱԾ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ՈՒՂԵՎՈՐԱՏԱՐ ԱՎՏՈՄՈԲԻԼԱՅԻՆ ՏՐԱՆՍՊՈՐՏՈՎ ԿԱՆՈՆԱՎՈՐ ՓՈԽԱԴՐՈՒՄՆԵՐԻ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՄԱՆ ԼԻՑԵՆԶԻԱՆԵՐԻ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԿԱՍԵՑՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 11-րդ կետին, 2-րդ և 10-րդ մասերին համապատասխան և հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի և կապի նախարարության ընդհանուր օգտագործման ուղևորատար ավտոմոբիլային տրանսպորտով կանոնավոր փոխադրումների կազմակերպման և մարդատար տաքսի ավտոմոբիլներով ուղևորափոխադրումների կազմակերպման գործունեության տեսակների լիցենզավորող հանձնաժողովի 2009 թվականի հոկտեմբերի 7-ի N 25 եզրակացությունը.
1. Կասեցնել ներքոհիշյալ կազմակերպություններին և անհատ ձեռնարկատերերին տրամադրված լիցենզիաների գործողությունը մինչև խախտման պատճառի վերացումը.
1) «ԿՈՍՏԱՆԴՅԱՆ ԵՂԲԱՅՐՆԵՐ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2007 թվականի նոյեմբերի 2-ի N ՏԿՈՒ 00128 լիցենզիայի գործողությունը 2008 թվականի նոյեմբերի 2-ից:
2) «ՄԻԳԱՍՏՂ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2007 թվականի նոյեմբերի 2-ի N ՏԿՈՒ 00148 լիցենզիայի գործողությունը 2008 թվականի նոյեմբերի 2-ից:
3) «ԷԴԳԱՐ ԳԵՎՈՐԳՅԱՆ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2007 թվականի նոյեմբերի 9-ի N ՏԿՈՒ 00183 լիցենզիայի գործողությունը 2008 թվականի նոյեմբերի 9-ից:
4) «ԱՊԵՐԼԱԶ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2007 թվականի դեկտեմբերի 3-ի N ՏԿՈՒ 00202 լիցենզիայի գործողությունը 2008 թվականի դեկտեմբերի 3-ից:
5) «ԱՐՄԵՆ ԵՎ ՍԱՐՄԵՆ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2007 թվականի դեկտեմբերի 3-ի N ՏԿՈՒ 00204 լիցենզիայի գործողությունը 2008 թվականի դեկտեմբերի 3-ից:
6) «ԷԴԳԱՐ-ՏԻԳՐԱՆ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2007 թվականի դեկտեմբերի 3-ի N ՏԿՈՒ 00208 լիցենզիայի գործողությունը 2008 թվականի դեկտեմբերի 3-ից:
7) «ՍԱՐԳԻՍ ԵՎ ՔՈՒՅՐԵՐ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2007 թվականի դեկտեմբերի 11-ի N ՏԿՈՒ 00210 լիցենզիայի գործողությունը 2008 թվականի դեկտեմբերի 11-ից:
8) «ՀՈՒՍՈ ԵՐԹ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2007 թվականի դեկտեմբերի 26-ի N ՏԿՈՒ 00213 լիցենզիայի գործողությունը 2008 թվականի դեկտեմբերի 26-ից:
9) «ԵՐԱՐՏԻ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2007 թվականի դեկտեմբերի 26-ի N ՏԿՈՒ 00214 լիցենզիայի գործողությունը 2008 թվականի դեկտեմբերի 26-ից:
10) «ՄԱՐԻԱՄ-79» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2008 թվականի փետրվարի 28-ի N ՏԿՈՒ 00226 լիցենզիայի գործողությունը 2009 թվականի փետրվարի 28-ից:
11) «ՑԵԶԱՐ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2008 թվականի մարտի 10-ի ՏԿՈՒ N 00233 լիցենզիայի գործողությունը 2009 թվականի մարտի 10-ից:
12) «ՍԱՂԱՄՈ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2008 թվականի մարտի 21-ի N ՏԿՈՒ 00234 լիցենզիայի գործողությունը 2009 թվականի մարտի 21-ից:
13) Անհատ ձեռնարկատեր ՀՐԱՉՅԱ ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆԻ 2008 թվականի մայիսի 8-ի N ՏԿՈՒ 00246 լիցենզիայի գործողությունը 2009 թվականի մայիսի 8-ից:
14) Անհատ ձեռնարկատեր ՍՏԵՓԱՆ ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆԻ 2008 թվականի հունիսի 9-ի N ՏԿՈՒ 00249 լիցենզիայի գործողությունը 2009 թվականի հունիսի 9-ից:
15) «ԵՐԵՎԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԱՐԱՆԻ «ԱՎՏՈԲՈՒՍ» փակ բաժնետիրական ընկերության 2007 թվականի հոկտեմբերի 10-ի N ՏԿՈՒ 00106 լիցենզիայի գործողությունը 2008 թվականի հոկտեմբերի 10-ից:
16) «ՎԱՉԱԳԱՆ-ՆԱՎԱՍԱՐԴ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2007 թվականի նոյեմբերի 9-ի N ՏԿՈՒ 00178 լիցենզիայի գործողությունը 2008 թվականի նոյեմբերի 9-ից:
17) «ԿԱՐԵՆ ԵՎ ԱՂԱԲԵԿ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2007 թվականի դեկտեմբերի 11-ի N ՏԿՈՒ 00209 լիցենզիայի գործողությունը 2008 թվականի դեկտեմբերի 11-ից:
18) «ՄԱՆԵԿ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության 2008 թվականի հունվարի 22-ի N ՏԿՈՒ 00220 լիցենզիայի գործողությունը 2009 թվականի հունվարի 22-ից: