2025 թվականի մարտի 29-ից մինչև 2027 թվականի դեկտեմբերի 30-ը |
Միջոցառումների նկարագրությունը և ժամկետները, անհրաժեշտ ֆինանսական միջոցների ծավալը |
1) Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Տաթև համայնքի Սվարանց գյուղում 3.4 հա հողատարածքում Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված 20 ընտանիքների համար նախատեսվում է կատարել 20 բնակելի տների նախագծային և շինարարական աշխատանքներ, նշված 20 տների կահավորում և կառուցել նշված ընտանիքներին տրամադրելու նպատակով 20 հատ անասնագոմեր: Իրականացման ժամանակահատվածը՝ 2025 թվականի մարտի 29-ից մինչև 2026 թվականի հուլիսի 31-ը, ֆինանսական միջոցների ծավալը՝ 313,700,000 դրամ: 2) Նախատեսվում է տեղադրել արևային տաքացուցիչներ 20 հատ Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված 20 ընտանիքների տների համար և 34 հատ գյուղի բնակիչների տների համար: Իրականացման ժամանակահատվածը՝ 2025 թվականի սեպտեմբերի 01-ից մինչև 2026 թվականի սեպտեմբերի 30-ը, ֆինանսական միջոցների ծավալը՝ 17,940,000 դրամ: 3) Նախատեսվում է վերանորոգել գյուղի վարչական շենքը, բուժկետը, մանկապարտեզը և բարեկարգել գերեզմանատան տարածքը: Իրականացման ժամանակահատվածը՝ 2026 թվականի հունիսի 01-ից մինչև 2027 թվականի դեկտեմբերի 30-ը, ֆինանսական միջոցների ծավալը՝ 50,700,000 դրամ: 4) Գյուղում նախատեսվում է կառուցել խաղահրապարակ: Նախատեսվում է իրականացնել 2026 թվականի հունիսի 01-ից մինչև 2027 թվականի դեկտեմբերի 30-ն ընկած ժամանակահատվածում՝ 7,020,000 դրամ: |
1) Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Տաթև համայնքի Սվարանց գյուղում թվով 20 բնակելի տների կառուցման նախագծային ծառայություններ՝ 6,900,000 դրամի չափով, 2) 20 տների շինարարության աշխատանքների իրականացում՝ 227,800,000 դրամի չափով, 3) 20 տների կահավորման աշխատանքների իրականացում՝ 40,000,000 դրամի չափով, 4) 20 հատ անասնագոմերի կառուցման աշխատանքների իրականացում՝ 39,000,000 դրամի չափով, 5) 54 հատ արևային տաքացուցիչների տեղադրման աշխատանքների իրականացում՝ 17,940,000 դրամի չափով, 6) Վարչական շենքի վերանորոգման աշխատանքների իրականացում՝ 33,930,000 դրամի չափով, 7) Բուժկետի վերանորոգման աշխատանքների իրականացում՝ 3,900,000 դրամի չափով, 8) Մանկապարտեզի վերանորոգման աշխատանքների իրականացում՝ 7,800,000 դրամի չափով, 9) Խաղահրապարակի կառուցման աշխատանքների իրականացում՝ 7,020,000 դրամի չափով, 10) Գերեզմանատան բարեկարգման աշխատանքների իրականացում՝ 5,070,000 դրամի չափով: |