ԶԱՐԵՀ ՋՈՆ ՍԻՆԱՆՅԱՆԻՆ ԲՐԱԶԻԼԻԱՅԻ ԴԱՇՆԱՅԻՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ, ՈՒՐՈՒԳՎԱՅԻ ԱՐԵՎԵԼՅԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԱՐԳԵՆՏԻՆԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ ԳՈՐԾՈՒՂԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասով և հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2018 թվականի սեպտեմբերի 19-ի N 1230-Ն որոշումը՝
1. Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Ջոն Սինանյանին 2024 թվականի հոկտեմբերի 27-ից մինչև նոյեմբերի 13-ը ներառյալ գործուղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետություն (Սան Պաուլո՝ հոկտեմբերի 27-30-ը, Ռիո դե Ժանեյրո՝ հոկտեմբերի 30-ից մինչև նոյեմբերի 1-ը), Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետություն (Մոնտեվիդեո՝ նոյեմբերի 1-4-ը) և Արգենտինայի Հանրապետություն (Կորդովա՝ նոյեմբերի 4-6-ը, Բուենոս Այրես՝ նոյեմբերի 6-12-ը)՝ Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության մասնաճյուղի 60-ամյակին, Մարի Մանուկյան վարժարանի 50-ամյակին նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու, համայնքային կառույցների, երիտասարդական կազմակերպությունների, գործարար ոլորտի ներկայացուցիչների հետ աշխատանքային հանդիպումներ ունենալու և համագործակցության հետագա ուղիները քննարկելու նպատակով:
(1-ին կետը փոփ. 31.10.24 N 972-Ա)
2. Զարեհ Ջոն Սինանյանի գործուղման հետ կապված ծախսերը, այդ թվում՝ նոյեմբերի 13-ին տարանցիկ վայրում հարկադրաբար կանգառի դեպքում (Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն, Ֆրանկֆուրտ) օրապահիկը, կատարել Հայաստանի Հանրապետության 2024 թվականի պետական բյուջեով Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի «Հայաստան-Սփյուռք գործակցության» ծրագրի «Աշխատանք սփյուռքի համայնքներում» միջոցառման արտասահմանյան պաշտոնական գործուղումների համար նախատեսված միջոցների հաշվին:
(2-րդ կետը լրաց. 31.10.24 N 972-Ա)
3. Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարին՝ գործուղումից վերադառնալուց հետո երեք աշխատանքային օրվա ընթացքում օրենսդրությամբ նախատեսված հաշվետվությունները ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմ և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարություն: