ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՓՈԽՎԱՐՉԱՊԵՏԻ 2021 ԹՎԱԿԱՆԻ ՄԱՐՏԻ 22-Ի N 236-Ա ՈՐՈՇՄԱՄԲ ՀԱՍՏԱՏՎԱԾ ԾՐԱԳՐԻՆ ՀԱՐԱԿԻՑ ԳՈՐԾԱՐՔՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
1. Սահմանել, որ Հայկական կարմիր խաչի ընկերություն կողմից (ՀՎՀՀ՝ 00006023) կնքված՝ ստորև նշված պայմանագրերով նախատեսված գործարքներն անմիջականորեն կապված են Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետի 2021 թվականի մարտի 22-ի Հայկական կարմիր խաչի ընկերություն կողմից իրականացվող «Ձմռան ամիսներին, ձմռանը նախորդող և հաջորդող ամիսներին աջակցություն և ՀԿԽԸ Մարզային մասնաճյուղերի կարողությունների զարգացում» ծրագրի մասին» N 236-Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրի իրականացման հետ և դրա համար ունեն զգալի նշանակություն`
1) «Վալսա» ՍՊԸ-ի հետ (ՀՎՀՀ՝ 01017079) 2023 թվականի նոյեմբերի 1-ին կնքված պայմանագրում նշված գործարքը, որով նախատեսվում է սննդի մատակարարում` 2,235,000 դրամի չափով, առանց ավելացված արժեքի հարկի.
2) «Տիգման գրուպ» ՍՊԸ-ի հետ (ՀՎՀՀ՝ 00890518) 2023 թվականի նոյեմբերի 1-ին կնքված պայմանագրում նշված գործարքը, որով նախատեսվում է սննդի մատակարարում` 2,046,000 դրամի չափով, առանց ավելացված արժեքի հարկի.
3) «Տիգման գրուպ» ՍՊԸ-ի հետ (ՀՎՀՀ՝ 00890518) 2023 թվականի նոյեմբերի 1-ին կնքված պայմանագրում նշված գործարքը, որով նախատեսվում է հիգիենայի պարագաների մատակարարում` 198,000 դրամի չափով, առանց ավելացված արժեքի հարկի.
4) «Հ և Մ» ՍՊԸ-ի հետ (ՀՎՀՀ՝ 01306575) 2023 թվականի նոյեմբերի 1-ին կնքված պայմանագրում նշված գործարքը, որով նախատեսվում է սննդի մատակարարում` 2,640,000 դրամի չափով, առանց ավելացված արժեքի հարկի.
5) «Հ և Մ» ՍՊԸ-ի հետ (ՀՎՀՀ՝ 01306575) 2023 թվականի նոյեմբերի 1-ին կնքված պայմանագրում նշված գործարքը, որով նախատեսվում է տնտեսական ապրանքների մատակարարում` 972,000 դրամի չափով, առանց ավելացված արժեքի հարկի.
6) «ՖԼԵՇ» ՍՊԸ-ի հետ (ՀՎՀՀ՝ 01808789) 2023 թվականի նոյեմբերի 7-ին կնքված պայմանագրում նշված գործարքը, որով նախատեսվում է բենզինի ձեռքբերում` 929,000 դրամի չափով, առանց ավելացված արժեքի հարկի: