ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՓՈԽՎԱՐՉԱՊԵՏԻ 2021 ԹՎԱԿԱՆԻ ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 23-Ի N 771-Ա ՈՐՈՇՄԱՄԲ ՀԱՍՏԱՏՎԱԾ ԾՐԱԳՐԻ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ ԲԵՌՆԵՐԻ ՆԵՐՄՈՒԾՄԱՆ ՄԱՍԻՆ
1. Սահմանել, որ «Հայ վիրավոր հերոսների աջակցման» հասարակական կազմակերպության կողմից ձեռք բերված ներքոհիշյալ ապրանքները ներմուծվում են Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետի 2021 թվականի սեպտեմբերի 23-ի «Հայ վիրավոր հերոսների աջակցման» հասարակական կազմակերպության կողմից իրականացվող «Աջակցություն հանրային պաշտպանության ոլորտին» ծրագրի մասին» N 771-Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրի շրջանակներում՝
1) գործիքներ, պարագաներ և պիտույքներ՝ 21 տեղ, 6,040 կգ ընդհանուր քաշով, 22,474.97 ԱՄՆ-ի դոլարին համարժեք դրամ ընդհանուր արժողությամբ՝ ներառյալ փոխադրման ծախսերը (Արարատյան մաքսատուն-վարչություն).
2) արդյունաբերական սաղավարտներ՝ 8 տեղ, 1,576 կգ ընդհանուր քաշով, 64,200 ԱՄՆ-ի դոլարին համարժեք դրամ ընդհանուր արժողությամբ՝ ներառյալ փոխադրման ծախսերը (Արարատյան մաքսատուն-վարչություն).
3) գործվածք՝ 5 տեղ, 6,144 կգ ընդհանուր քաշով, 58,500 ԱՄՆ-ի դոլարին համարժեք դրամ ընդհանուր արժողությամբ՝ ներառյալ փոխադրման ծախսերը (Արարատյան մաքսատուն-վարչություն).
4) պլաստմասսայե և տեքստիլ նյութեր ու պարագաներ՝ 16 տեղ, 4,180 կգ ընդհանուր քաշով, 150,322.53 ԱՄՆ-ի դոլարին համարժեք դրամ ընդհանուր արժողությամբ՝ ներառյալ փոխադրման ծախսերը (Արարատյան մաքսատուն-վարչություն).
5) պլաստմասսայե և տեքստիլ նյութեր ու պարագաներ՝ 14 տեղ, 6,670 կգ ընդհանուր քաշով, 215,347.35 ԱՄՆ-ի դոլարին համարժեք դրամ ընդհանուր արժողությամբ՝ ներառյալ փոխադրման ծախսերը (Արարատյան մաքսատուն-վարչություն).
6) ներկեր՝ 30 տեղ, 175 կգ ընդհանուր քաշով, 3,240 ԱՄՆ-ի դոլարին համարժեք դրամ ընդհանուր արժողությամբ` ներառյալ փոխադրման ծախսերը (Արևմտյան մաքսատուն-վարչություն):
(1-ին կետը փոփ. 12.04.22 N 257-Ա)