20 դեկտեմբերի 2007 թվականի N 1505-Ա
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԱՇԽԱՏԱԿԱԶՄԻՆ ԳՈՒՄԱՐ ՀԱՏԿԱՑՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 21-րդ և 31-րդ հոդվածներին, ինչպես նաև «Հայաստանի Հանրապետության բյուջետային համակարգի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 19-րդ հոդվածի 3-րդ կետին համապատասխան` Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը որոշում է.
«Զարգացման հայկական գործակալություն» փակ բաժնետիրական ընկերությանը տրամադրելու համար ֆիրմային անվանման մեջ «հայկական» բառի օգտագործման դիմաց պետական տուրքի հիմնական գումարի նկատմամբ 1999-2005 թվականների հաշվարկված տույժերը գործակալության կողմից վճարելու նպատակով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության աշխատակազմին հատկացնել 45.369,0 հազ. դրամ` Հայաստանի Հանրապետության 2007 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված Հայաստանի Հանրապետության կառավարության պահուստային ֆոնդի հաշվին (բյուջետային ծախսերի տնտեսագիտական դասակարգման «Ընթացիկ ներքին այլ տրանսֆերտային վճարներ» հոդվածով):