14 դեկտեմբերի 2009 թ.
Պետական գրանցման թիվ 11609449
8 դեկտեմբերի 2009 թ.
ՓՈՍՏԱՅԻՆ ՎՃԱՐՄԱՆ ՊԵՏԱԿԱՆ ՆՇԱՆՆԵՐԸ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅԱՆ ՄԵՋ ԴՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Փոստային կապի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 10-րդ հոդվածի երկրորդ մասի «դ» կետով և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2002 թվականի նոյեմբերի 21-ի «Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի և կապի նախարարության աշխատակազմ» պետական կառավարչական հիմնարկ ստեղծելու և Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի և կապի նախարարության կանոնադրությունն ու աշխատակազմի կառուցվածքը հաստատելու մասին» թիվ 1809-Ն որոշմամբ հաստատված կանոնադրության 8-րդ կետի «իա» ենթակետի դրույթով.
Գործողության մեջ դնել`
1. Խաչատուր Աբովյանի ծննդյան 200-ամյակին նվիրված «Խաչատուր Աբովյան 1809-1848» նամականիշը, սահմանելով անվանագինը 170 դրամ, տպաքանակը` 40000 հատ,
2. Հայաստանի պատկերասրահներ. Սեդրակ Առաքելյանի ծննդյան 125-ամյակին «ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԶԳԱՅԻՆ ՊԱՏԿԵՐԱՍՐԱՀ NATIONAL GALLERY OF ARMENIA. Սեդրակ Առաքելյան Աշուն Երևանի մի անկյունում. Sedrak Arakelyan Autumn. A corner in Yerevan» և Գեորգի Յակուլովի ծննդյան 125-ամյակին «ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԶԳԱՅԻՆ ՊԱՏԿԵՐԱՍՐԱՀ NATIONAL GALLERY OF ARMENIA. Գեորգի Յակուլով Պաննա Պասկևիչ. Georgi Yakulov Panna Paskevich» նվիրված նամականիշները, սահմանելով յուրաքանչյուրի անվանագինը 200 դրամ, տպաքանակը` յուրաքանչյուրից 40000 հատ: