19 հունիսի 2009 թ.
«ՄԱՐՏՈՒՆՈՒ ՀԻՎԱՆԴԱՆՈՑ» ՊՓԲԸ-Ի ԵՎ «ՄԱՐՏՈՒՆՈՒ ՊՈԼԻԿԼԻՆԻԿԱ» ՊՓԲԸ-Ի ԼԻՑԵՆԶԻԱՆԵՐԸ «ՄԱՐՏՈՒՆՈՒ ԲԺՇԿԱԿԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆ» ՓԲԸ-Ի ԱՆՎԱՄԲ ՎԵՐԱՁԵՎԱԿԵՐՊԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հիմք ընդունելով «Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքի 32-րդ հոդվածի 1-ին մասը, ՀՀ կառավարության 02.11.2006թ. N 1911-Ն որոշումը, նկատի ունենալով ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի մարզպետի 10.03.2009թ. N 42-Ա, N 43-Ա որոշումները և «Մարտունու բժշկական կենտրոն» փակ բաժնետիրական ընկերության տնօրենի 05.05.2009թ. N 4855 դիմումը,
1. «Մարտունու հիվանդանոց» պետական փակ բաժնետիրական և «Մարտունու պոլիկլինիկա» պետական փակ բաժնետիրական ընկերություններին տրված N Կ-XX-000271 և Կ-XX-000302 լիցենզիաները վերաձևակերպել «Մարտունու բժշկական կենտրոն» փակ բաժնետիրական ընկերության անունով:
2. Դադարեցնել «Մարտունու հիվանդանոց» պետական փակ բաժնետիրական ընկերության N Կ-XX-000308 և «Մարտունու պոլիկլինիկա» պետական փակ բաժնետիրական ընկերության N Կ-XX-000271 լիցենզիաները:
3. «Մարտունու բժշկական կենտրոն» փակ բաժնետիրական ընկերությանը տրամադրել բժշկական օգնության և սպասարկման լիցենզիայի նոր ձևաթուղթ, վերջինիս մեջ ներառելով «Մարտունու հիվանդանոց» պետական փակ բաժնետիրական ընկերության և «Մարտունու պոլիկլինիկա» պետական փակ բաժնետիրական ընկերության N Կ-XX-000308 և Կ-XX-000271 լիցենզիաների բժշկական օգնության և սպասարկման տեսակները և ձևերը: