ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՓՈԽՎԱՐՉԱՊԵՏԻ 2024 ԹՎԱԿԱՆԻ ՄԱՐՏԻ 25-Ի N 201-Ա ՈՐՈՇՄԱՄԲ ՀԱՍՏԱՏՎԱԾ ԾՐԱԳՐԻՆ ՀԱՐԱԿԻՑ ԳՈՐԾԱՐՔՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
1. Սահմանել, որ «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի կողմից (ՀՎՀՀ՝ 02569972) կնքված՝ ստորև նշված պայմանագրերով նախատեսված գործարքներն անմիջականորեն կապված են Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետի 2024 թվականի մարտի 25-ի «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի կողմից իրականացվող «Համայնքների զարգացում» N 201-Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրի իրականացման հետ և դրա համար ունեն զգալի նշանակություն`
1) «Սթրաքթ» ՓԲԸ-ի հետ (ՀՎՀՀ` 07900546) 2024 թվականի դեկտեմբերի 18-ին կնքված` N 151/2024 պայմանագրում նշված գործարքը, որով նախատեսվում է Լոռու մարզի «ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ» կենտրոնի ավտոկայանատեղիի, պարսպի, պահեստի և օժանդակ շինության շինարարության շրջանակներում հողային աշխատանքների, ինչպես նաև կետային հիմքերի, հատակի, ճանապարհի կառուցման աշխատանքների իրականացում՝ 13,498,607 դրամի չափով, առանց ավելացված արժեքի հարկի.
2) «Սթրաքթ» ՓԲԸ-ի հետ (ՀՎՀՀ` 07900546) 2024 թվականի դեկտեմբերի 18-ին կնքված՝ N 152/2024 պայմանագրում նշված գործարքը, որով նախատեսվում է Լոռու մարզի «ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ» կենտրոնի ավտոկայանատեղիի, պարսպի, պահեստի և օժանդակ շինության շինարարության շրջանակներում ճանապարհի ասֆալտապատման, ցանկապատի կառուցման, տարածքի խճապատման աշխատանքների իրականացում՝ 8,426,212 դրամի չափով, առանց ավելացված արժեքի հարկի.
3) «Ար-Մոբիլ» ՓԲԸ-ի հետ (ՀՎՀՀ` 01529671) 2024 թվականի դեկտեմբերի 19-ին կնքված` N 153/2024 պայմանագրում նշված գործարքը, որով նախատեսվում է 2024 թվականի դեկտեմբերի 25-ից մինչև 2025 թվականի հոկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում Լոռու մարզի «ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ» կենտրոնում պահնորդական ծառայությունների մատուցում՝ ամսական 660,000 դրամի չափով, առանց ավելացված արժեքի հարկի: