2020 թվականի մարտի 1-ից մինչև 2023 թվականի դեկտեմբերի 30-ը
Միջոցառումների նկարագրությունը և ժամկետները, անհրաժեշտ ֆինանսական միջոցների ծավալը
1․ Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է բեռների ներմուծում և ապրանքների ձեռքբերում՝ 250,000,000 դրամի շրջանակներում, մասնավորապես՝ ձայնային և լուսատեխնիկայի համակարգեր, թարգմանչական սարքավորումներ, բարձրախոսներ, խոսափողեր, երաժշտական գործիքներ, երաժշտական մասնագիտական բաղադրիչ
տարրեր, կահույք, գրքեր, կենցաղային տեխնիկա, շինարարական նյութեր, արևային պանելներ, ֆոտովոլտային կայաններ և այլն։ Նախատեսվում է իրականացնել 2020 թվականի հուլիսի 1-ից մինչև 2023 թվականի դեկտեմբերի 15-ը։
2․ Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է ՀՀ տարածքում ձեռք բերել ջեռուցման կաթսա, խողովակներ, մալուխներ, լույսեր, լուսատուներ, խոհանոցային կահույք, սարքավորումներ և կահույք՝ 229,500,000 դրամի չափով։ Նախատեսվում է իրականացնել 2020 թվականի մարտի 1-ից մինչև 2023 թվականի դեկտեմբերի 15-ը։
3․ Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է կնքել պայմանագրեր կապալառուների
հետ՝ նախագծային, շինարարական, հսկողական աշխատանքների կատարման և փորձագետների մասնագիտական վերահսկողական ծառայությունների ձեռք բերման համար՝ 1,470,500,000 դրամի շրջանակներում, մասնավորապես՝ կառուցվող շինության ներքին հարդարման աշխատանքների, արտաքին ինժեներական ցանցերի, բարեկարգման աշխատանքների, տեխնիկական վերազինման և այլ ծառայությունների համար, որոնք իրական նշանակություն ունեն ծրագրի ամբողջական կատարման համար։ Նախատեսվում է իրականացնել 2020 թվականի մարտի 15-ից մինչև 2023 թվականի դեկտեմբերի 15-ը։