29 նոյեմբերի 2019 թվականի N 841-Ա
ՄԱՍԻՍԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ ԿՈՂՄԻՑ ԻՐԱԿԱՆԱՑՎՈՂ «ՖՐԱՆԿՈՖՈՆԻԱՅԻ ԶԲՈՍԱՅԳՈՒ ՄԱՍՆԱԿԻ ԲԱՐԵԿԱՐԳՈՒՄ» ԾՐԱԳՐԻ ՄԱՍԻՆ
Հիմք ընդունելով «Բարեգործության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 13-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերը՝
1. Բարեգործական որակել Մասիսի զարգացման հիմնադրամի կողմից իրականացվող` 48,145 եվրոյին համարժեք դրամ արժողությամբ «Ֆրանկոֆոնիայի զբոսայգու մասնակի բարեկարգում» ծրագիրը՝ համաձայն հավելվածի:
2. Սահմանել, որ «Adibekian family foundation for advancement (AFFA) a.s.b.l.» հիմնադրամի կողմից Մասիսի զարգացման հիմնադրամի հասցեով ուղարկված շատրվանային և ցայտաղբյուրային համակարգերը (43,435 եվրոյին համարժեք դրամ արժողությամբ, փոխադրման և այլ ծախսերը կազմել են 1,710 եվրո, Արարատյան մաքսատուն-վարչություն) ներմուծվում են սույն որոշման 1-ին կետում նշված ծրագրի շրջանակներում:
3. Մասիսի զարգացման հիմնադրամին` նշված ծրագրի ավարտից հետո մեկամսյա ժամկետում` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2003 թվականի հունվարի 16-ի N 66-Ն որոշմամբ հաստատված՝ բարեգործական ծրագրերը բարեգործական որակելու և գրանցելու կարգի 25-րդ կետով սահմանված կարգով ներկայացնել ամփոփ տեղեկություններ ծրագրի կատարման մասին: